W najbliższy weekend rusza remont przejazdu kolejowego na ul. Strzegomskiej. Z tego powodu w rejonie ronda rtm. Pileckiego, czyli na granicy Nowego Dworu i Muchoboru Wielkiego będą występować utrudnienia dla kierowców.

Prace będą prowadzone w tym miejscu na zlecenie PKP PLK przez dwa kolejne weekendy.

– Przejazdy kolejowe będą naprzemiennie wyłączane z ruchu na czas remontu, w tym czasie ruch kołowy w obydwu kierunkach będzie się odbywał jedną jezdnią ulicy Strzegomskiej i drugim czynnym przejazdem kolejowym – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W trakcie remontów przejazd przez torowisko będzie możliwy po drodze tymczasowej, która jest obecnie budowana w pasie rozdziału.

Szczegółowy harmonogram prac i utrudnień:

  • Etap 0 – prace przygotowawcze do 25 marca.
  • Etap 1 – remont toru w ul. Strzegomskiej w kierunku od ronda do ul. Rogowskiej – od godz. 20:00 w dniu 25 marca do godz. 5:00 w dniu 28 marca. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie jedną nitką jezdni i drugim czynnym przejazdem.
  • Etap 2 – remont toru w kierunku od ul. Strzegomskiej do ronda – od godz. 20:00 w dniu 1 kwietnia do godz. 5:00 w dniu 4 kwietnia. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie jedną nitką jezdni i drugim czynnym przejazdem.