Portal „archiwum.wroclife.pl” funkcjonuje od 2015 roku, w tym okresie miał już 4 redaktorów naczelnych i kilku sekretarzy redakcji. Na łamach naszego portalu (jak i magazynu) pisuje wielu wspaniałych ludzi! Poznaj ich na liście poniżej, a jeśli masz ochotę i determinację – dołącz do tej znamienitej grupy! Wystarczy mail z motywacją i pomysłem na adres: redakcja@wroclife.pl
Adrianna Machalica
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. We Wrocławiu raptem od października 2017 roku. Pasjonatka teatru i kina, a także wielbicielka mody. Stara się też podróżować w ciekawe miejsca i odkrywać co się tylko da.
20 PostsAgnieszka Chęcińska-Moser
Doktor nauk biomedycznych, biolog molekularny i szef kuchni. Absolwentka Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktorat uzyskała na Wolnym Uniwersytecie w Amsterdamie. Odbyła staże podoktorskie w USA, Hiszpanii i Belgii. Absolwentka akademii sztuk kulinarnych Le Cordon Bleu w Paryżu. Specjalizuje się w zakresie żywienia molekularnego. Mieszka w Paryżu.
5 PostsAleksander Wenglasz
prozaik, publicysta, autor scenariuszy filmowych, tekstów dramaturgicznych. Współtwórca fanzinu *OnFire* poświęconego twórczości Nicka Cave’a oraz Einstürzende Neubauten. Zwycięzca w konkursie na najlepsze opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (2008). Publikacje m.in.: antologia *Swoją drogą* (Wrocław 2011), Lampa, Fa-art, Odra, Rita Baum. Współtwórca audiowizualnego opowiadania *Brazylia *(2011). Autor adaptacji scenicznej *Kiedy huragany nie miały imion* na podstawie prozy Brunona Schulza (2012) oraz autor i reżyser czytania *Zdjęcie inaczej zabić* (2016) – obydwa zaprezentowane na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.Nominowany do Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Literatura (2010), a także nominowany do Literackiej Nagrody im. Witolda Gombrowicza (2017) za debiutancką powieść *Zdjęcie inaczej zabić*.
23 PostsAleksandra Fedorczuk
Absolwentka Prawa Uniwersytetu Opolskiego i studiów licencjackich na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Pisze (lub zajmuje się dziennikarstwem) od niedawna. Zafascynowana Wrocławiem, wydarzeniami kulturalnymi i ludźmi. W najbliższym czasie planuje odwiedzić Gruzję.
29 PostsArtur Heliak
Dziennikarz i społecznik, pierwszy redaktor naczelny magazynu i portalu Wroclife.
12 PostsBartosz Adamiak
Entuzjasta literatury fantastycznej, ambitnego kina oraz kręgli.Kontakt: bartosz.adamiak@wroclife.pl
25 PostsBogumiła Kaźmierczak
Mam na imię Bogusia i wierzę w cuda. Na przykład teraz, bez pracy i bez wielkich oszczędności*, podróżuję po Peru! Jeszcze rok temu nie uwierzyłabym w to. Podróżuję powoli, z jedynie z grubsza zarysowanym planem, który wszak ciągle się zmienia...
22 PostsBłażej Duber
Politolog na co dzień pracujący w Parlamencie Europejskim w Brukseli, szef zespołu europosła Kazimierza M. Ujazdowskiego i prezes zarządu wrocławskiej Fundacji „Młoda Rzeczpospolita”. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i „Universtie Libre de Bruxelles”.
3 PostsDamian Fiet
Prezes Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z organizacjami pozarządowymi jest związany od niemal 10 lat. Miłośnik literatury, muzyki italo disco, starych Mercedesów, a także piłki nożnej i żużla.
1 PostEdyta Samborska
Agile Champion, certyfikowany Project Manager, Scrum Master, Green Belt, ITIL v3 oraz Agile PM z 8 letnim doświadczeniem w środowisku korporacyjnym. Entuzjastka agile, scrum, six sigma, gamifikacji oraz usprawnień procesów biznesowych. Pełna energii oraz zapału, na codzień realizuje się na stanowisku Project Managera, Mentora oraz Trenera. Zaangażowana w kreowanie nowych rozwiązań, wprowadzanie usprawnień oraz dostarczanie wartości podczas pracy projektowej. W wolnym czasie spełnia się jako Dyrektor ds. Projektów w PMI PC Wrocław Branch, Redaktor Strefy PMI, Redaktor Naczelna KarieraNaObcasach.com oraz Copywriter Wroclife.
5 PostsEwa Kuzilek-Sekścińska
Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe „Zarządzanie zasobami ludzkimi” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe „Coaching” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W 1990 roku założyła pierwszą na Dolnym Śląsku „Prywatną Poradnię Pedagogiczno – Psychologiczną”. Od ponad 25 lat zajmuje się opracowywaniem i prowadzeniem autorskich programów szkoleniowych oraz wspieraniem pracodawców w podejmowaniu trafnych decyzji kadrowych. Jest współautorem projektów edukacyjnych skierowanych do menedżerów – „Akademia Wiedzy Koniecznej” i „Akademia Wiedzy Koniecznej dla Juniorów Biznesu” oraz warsztatów dla osób poszukujących zatrudnienia „…bez stresu do sukcesu”. W swojej karierze zawodowej brała udział w tworzeniu programów restrukturyzacji firm, badaniu potrzeb szkoleniowych, opracowywaniu systemów ocen okresowych i systemów motywowania pracowników. Dla kadry zarządzającej i pracowników firm prowadzi szkolenia, coaching, doradztwo oraz mediacje. Opracowane przez nią autorskie programy szkoleń w zakresie komunikacji, zachowań asertywnych, technik sprzedaży, telemarketingu, zarządzania personelem, negocjacji, mediacji, budowania zespołu, autoprezentacji, prowadzenia wystąpień publicznych, rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych opierają się na budowaniu świadomości i wzbudzeniu refleksji uczestników na temat posiadanych cech i umiejętności. Jest współautorem innowacyjnego modelu pracy z młodzieżą wchodzącą na rynek pracy „KARnet 15+ – model współpracy trójsektorowej”, narzędzi edukacyjnych (Karty zawodów, gra „Mistrz kompetencji”) i publikacji „Paszport na rynek pracy” oraz współautorem projektu skierowanego do młodzieży „My wiemy co chcemy”.
6 PostsEwa Suchożebrska
Ekonomista, coach, trener, doradca personalny i zawodowy, współwłaścicielka firmy doradczo-szkoleniowej ATTESTOR. Od 1998 roku zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwojem kompetencji zawodowych pracowników firm i instytucji oraz usprawnianiem procesów zarządzania kapitałem ludzkim. Współpracuje z wrocławskimi start-upami wspierając ich w tworzeniu dedykowanych modeli biznesowych i strategii rozwoju. Prekursorka jobcraftingu i fanka wszelkich rozwiązań wpływających pozytywnie na odczuwanie satysfakcji z pracy i własnego życia.
4 PostsGaja Tyralska
Autorka bloga "Mama Wrocławianka". Prywatnie mama Maćka i Stefka. Już w szkole podstawowej brała udział (z sukcesami!) w konkursach wiedzy o Wrocławiu, a miłość do naszego miasta kultywowała w IX Liceum Ogólnokształcącym, gdzie ukończyła klasę o profilu regionalno-śląskoznawczym. - Nie boję się wyzwań. Ciągle uczę się czegoś nowego. Do przodu. Ciągle - mówi o sobie.
215 PostsJacek Pluta
dr Jacek Pluta - socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się zagadnieniami wiedzy, kultury, problemów społecznych, postrzegania jakości życia, przedsiębiorczości. Od 1996 roku autor oraz współautor projektów badawczych w obszarze jakości życia, rynku pracy, samozatrudnienia, niepełnosprawności. W latach 2008-2010 uczestnik projektu badawczego pt. "Ogólnopolskie badanie sytuacji, potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych w Polsce". W latach 2009-2016 współautor, realizator takich projektów badawczych, jak m.in.: "Wrocławska Diagnoza Społeczna" (edycja 2010 i 2014), "Strategia sukcesyjna polskich przedsiębiorstw rodzinnych" (2012-2013), "Analiza Funkcjonalna Osiedli" (2015-2016). Obecnie prowadzi badania społecznych konsekwencji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 we współpracy Urzędu Miejskiego Wrocławia i Uniwersytetu Wrocławskiego.
5 PostsJakub Jarosz
Z wykształcenia antropolog i etnolog. Po studiach współpracował między innymi z holenderskim ngo’sem Migrada, w którym zajmował się sprawami migrantów zarobkowych z Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2015 roku nieprzerwanie związany z wrocławskim klastrem ITCorner, w którym zajmuje się wizerunkiem i kontaktami z mediami. Od 2014 roku współpracuje przy organizacji wrocławskich targów sztuki użytkowej kontury. Od sierpnia 2017 r. odpowiada za marketing we wrocławskich Empirica i EARP, firmach członkowskich ITCorner. Prywatnie podróżnik, kolekcjoner opowieści i obserwator różnic kulturowych. Lubi gotować.
3 PostsJakub Tabisz
Miłośnik teatru, animator kultury, zawzięty improwizator na co dzień pracuje w Instytucie Grotowskiego. Prowadzi też warsztaty teatralne, co tydzień występuje na scenie improwizowanych poniedziałków i organizuje różne wydarzenia kulturalne.
1 PostJarosław Obremski
przez 12 lat członek Rady Miejskiej, a przez 10 lat wiceprezydent Wrocławia. W ciągu ostatnich 6 lat reprezentuje nasze miasto w Senacie RP jako senator niezależny.
4 PostsJoanna Wyrwa
Joanna Patrycja Wyrwa, jej pasją i zawodowym wyzwaniem jest praca jako streetwalker oraz animator kultury, zarówno na terenie wrocławskiego Przedmieścia Odrzańskiego, jak i małych miejscowości Dolnego Śląska. W 2009 roku wraz z grupą lokalnych działaczy i animatorów założyła Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie "Trampolina", w którym od samego początku pełni funkcję liderki. Od 7 lat animuje i koordynuje działania w przestrzeniach publicznych bazujące na community art i animacji społeczno-kulturalnej. Jest także pomysłodawczynią i koordynatorką klubu "Tamgram". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Edukacja Kulturalna. Bada, obserwuje i wdraża alternatywne metody prowadzenia rewitalizacji społecznej za pomocą sztuki. Obecnie kształci się w Studium „Dyscypliny Plastyczne w Architekturze” w Akademii Sztuk Pięknych We Wrocławiu. Jedna z autorek zinowego kwartalnika z zakresu sztuki zaangażowanej „71 zgłoś się”. Graficzka i menadżerka w firmie Rolling Stream, gdzie za pomocą transmisji na żywo stara się wychwycić pasjonujące wydarzenia.
1 PostJulia Bakalarz
Wytrawna podróżniczka palcem po mapie. Wielbicielka legend i podań nie tylko dolnośląskich. Związana z redakcją magazynu Wroclife i portalu Travello.
66 PostsKarol Przywara
Absolwent stosunków międzynarodowych i dyplomacji europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie odpowiada za współpracę Samorządu Województwa Dolnośląskiego z partnerami zagranicznymi. Prezes Stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław.
3 PostsKatarzyna Kozińska
Nauczycielka matematyki i informatyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej Leonardo da Vinci we Wrocławiu.
1 PostKatarzyna Sekścińska
Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista i dyrektor kreatywny. Pracowała dla marek takich jak: Tommy Hilfiger, Pepe Jeans London, Footlocker czy Mystyle BOX. Jako event manager współpracowała m.in. Stowarzyszeniem ulicy Świdnickiej, a jako wykładowca akademicki m.in. z Dolnośląską Szkołą Wyższą i CDV. Z wykształcenia specjalista ds. PR i coach. Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (PR i Corporate Identity), Uniwersytetu Wrocławskiego (Public Relations) i Wyższej Szkoły Handlowej (ZZL z elementami coachingu). Jej portfolio uzupełnia realizacja projektów i autorskich szkoleń m.in. dla firmy Attestor, Miss SIxty, Concept Storu Fu-Ku i agencji kreatywnych. Właścicielka i doradca wizerunkowy w firmie make me, gdzie - współpracując z zespołem najlepszych grafików, fotografów, reżyserów i wizażystów - współtworzy m.in. profesjonalne sesje zdjęciowe, brand booki oraz doradza osobom prywatnym.
6 PostsKatarzyna Szakowska
Neurologopeda, dogoterapeuta, Inspektor Ochrony Zwierząt we wrocławskiej Ekostraży.
5 PostsMaciej Leśnik
Absolwent prawa na UWr. Bardziej niż kariera prawnika marzyła mu się jednak praca dziennikarza, dlatego ukończył podyplomowe studia dziennikarstwa na tej samej uczelni i zaczął współpracować z Wroclife w marcu 2016 roku. Wcześniej był szefem Akademii Intelektu, w ramach której studenci organizują spotkania z cenionymi gośćmi ze świata kultury, nauki i mediów. Akademię odwiedzili m.in.: Marek Krajewski, Jacek Hugo-Bader, Paweł Tkaczyk i Aleksander Doba.
247 PostsMaciej M. Sysło
Animator i tłumacz Godziny Kodowania w Polsce. Profesor, matematyk, informatyk. Od początku studiów związany z wrocławskim środowiskiem matematycznym i informatycznym, wszystkie stopnie naukowe i tytuł uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim. Naukowo specjalizuje się w matematyce dyskretnej, algorytmice i optymalizacji kombinatorycznej. Autor blisko 200 prac naukowych i kilkunastu książek. Działalność naukowa przyniosła mu prestiżowe granty międzynarodowe: Mombusho (University of Tokyo, 1974-1976), Alexander von Humboldt Stifftung (Bonn 1982-1984, Berlin 1989), Fulbright Research Grant (University of Oregon, USA, 1996-1997), pozycje visiting professor w Washington State University (Pullman, USA, 1981-1982), Uniwersytet w Kopenhadze (1987, 1992); Uniwersytet w Groningen (Holandia, 1991-1992) oraz nagrody: NOT za pracę magisterską (1968), PTM im. H. Steinhausa (1986) i nagrodę Marka Cara (2010). Już w połowie lat 60. XX wieku przyglądał się, jak uczniowie z I LO i III LO we Wrocławiu uruchamiali swoje programy na maszynie Elliott 803 w ramach pierwszych w kraju zajęć z programowania i metod numerycznych w szkole. W tym samym niemal czasie i później „przechodził Odrę”, pracując kolejno na modelach 1003, 1024, 1304, 1325 tej maszyny, produkowanej we Wrocławiu. Od połowy lat 80. sprowadzał do Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, którym kierował, kolejne modele maszyn 8-bitowych m.in. ZX Spectrum, Amstrad, Schneider i wreszcie dziecko spoza małżeńskiego łoża rodziny Odra – Elwro 800 Junior i przygotowywał rzesze nauczycieli do ekspansji komputerów w edukacji. Od połowy lat 80. XX wieku aktywnie uczestniczy w popularyzacji i kształtowaniu powszechnej edukacji informatycznej na wszystkich szczeblach kształcenia w Polsce, od szkoły podstawowej po uczelnie wyższe. Jest autorem koncepcji edukacji informatycznej w szkołach różnego typu, autorem kolejnych podstaw programowych przedmiotów informatycznych dla szkół, twórcą i liderem zespołów edukacji informatycznej w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, gdzie kieruje również Zakładem Metodyki Nauczania Informatyki i Technologii Informacyjnej. Organizuje i prowadzi krajowe i regionalne szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli, w tym na zlecenie MEN, a obecnie w projektach unijnych. Ekspert w projektach komputeryzacji szkół w urzędach marszałkowskich województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego. Zapraszany wykładowca na niezliczonej ilości studiów podyplomowych, kursów i konferencji dla nauczycieli i przedstawicieli samorządów. Autor wiodący i redaktor pierwszego w Polsce podręcznika do informatyki dla szkół „Elementy informatyki”. T. 1-3 (PWN, 1988), który miał 9 wydań przez 10 lat. Autor programów nauczania, podręczników i poradników do informatyki dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich (WSiP, 1999-2004). Autor książek do algorytmiki: „Algorytmy” (WSiP, 1997; Helion 2016) i „Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne” (WSiP 1998; Helion 2015). Twórca koncepcji i nadzór nad wdrożeniem oprogramowania edukacyjnego: pakiet EI (1993), oprogramowanie TI’99 (1999), e-podręcznik. W latach 1985-2004 był organizatorem dwudziestu corocznych konferencji „Informatyka w Szkole”, które stanowiły najważniejsze forum dla środowiska edukacji informatycznej, od kilku lat sprawuje merytoryczny nadzór nad konferencjami „Informatyka w Edukacji” (UMK, Toruń). Współorganizator międzynarodowych konferencji edukacyjnych ISSEP. Członek komitetów redakcyjnych czasopism: „Nauczyciele i Matematyka plus Technologia informacyjna”, „Informatics in Education” (Wilno). Współzałożyciel Olimpiady informatycznej w Polsce i organizator Międzynarodowego Konkursu z zakresu Technologii Informacyjnej „Bóbr”, członek komitetów organizacyjnych obu tych konkursów. Przybliża także uczniom Godzinę kodowania po polsku. Członek wielu rad i komitetów zajmujących się edukacją: przedstawiciel Polski w Technical Committee 3 on Education, działającego w ramach IFIP; członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji (MEN), członek Państwowej Komisji Akredytacyjnej (2003-2004), Ekspert PKA (od 2002). W 2008 roku, autor wiodący dokumentu „Kierunki działań dotyczących nauczania dzieci i młodzieży w zakresie problematyki funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Nowe technologie w edukacji”, który został przyjęty przez MEN jako dokument ekspercki. Autor wizji edukacji w dokumencie „Kierunki rozwoju edukacji wspieranej technologią. Nowe technologie w edukacji. Propozycja strategii i planu działania na lata 2014-2020”. Ten dokument wyznacza kierunki rozwoju edukacji informatycznej z perspektywą do 2020 roku. Za działalność na polu edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2004), nagrody zespołowe MEN za podręczniki i oprogramowanie edukacyjne (1993, 1998, 2002) oraz międzynarodowe wyróżnienie Best Practices in Education Award (Informatics Europe, 2013) za projekt Informatyka + (WWSI). W uznaniu dotychczasowych działań związanych z wdrażaniem komputerów i technologii do edukacji w Polsce, Federacja IFIP przyznała Polsce organizację Jubileuszowej X Światowej Konferencji na temat Komputerów w Edukacji (WCCE, Toruń 2-5 lipca 2013). Za jej organizację otrzymał Outstanding Service Award (IFIP, 2014). Za swój największy sukces uznaje utrzymanie, wbrew powszechnym tendencjom w kraju i za granicą, wydzielonych zajęć z informatyki w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a ostatnio – propozycję podstawy programowej kształcenia informatycznego, obejmującą nauczaniem informatyki i programowania wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych, która ma być wdrażana w szkołach wszystkich szczebli od roku szkolnego 2017/2018 z pilotażem w roku szkolnych 2016/2017. Marzy przy tym, by uczniowie, z technologią w rękach, cały czas „połączeni” i z dostępem do kopalni wszystkiego (Internetu), przekonali się (za Markiem Twainem), że „chodzenie do szkoły, a ogólnie – edukacja – nie szkodzi ich kształceniu”. Pasjonat historii informatyki i komputerów, właściciel kolekcji ponad 500 mechanicznych maszyn do liczenia i do pisania, popularyzuje historię informatyki na wykładach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizuje wystawy swoich maszyn. Jego dewizy to: „robić lepiej to, co inni robią dobrze” oraz „łączą nas więzy ludzkie, nie maszyny”, a hobby – praca, muzyka (m.in. Chopin, Mozart, Enigma, Vangelis, Oldfield, Jarre), lektury (literatura japońska, Haiku, biografie, historia nauki i odkryć). syslo@ii.uni.wroc.pl; syslo@mat.umk.pl; http://mmsyslo.pl/
1 PostMarcin Czarniak
Z wykształcenia psycholog i dziennikarz, zawodowo właściciel agencji MR PR Public Relations. Zainteresowania: przestrzeń publiczna, psychologia społeczna, zrównoważony rozwój, architektura, sci-fi, audiodeskrypcja. Prowadzony przez niego projekt Kurkowa 14 został nagrodzony podwójnym Złotym Spinaczem w kategoriach: Nieruchomości i budownictwo oraz Launch nowego produktu, usługi lub firmy w 2013 roku. Rok później projekt doceniono też w USA, gdzie otrzymał nagrodę Regan’s PR Daily Awards 2014 w kategorii Best Community Relations Campaign. W wolnych chwilach szwęda się po Wrocławiu zbierając materiał na fanpage Wrocław Mniej Znany.
2 PostsMarcin Jędrzejczak
Z wykształcenia historyk, zawodowo związany z Wrocławiem. Tuż po studiach - przewodnik miejski, w ciągu ostatnich kilku lat - zaangażowany w projekt ESK Wrocław 2016. Z zamiłowania fotograf i zapalony gracz komputerowy. Pomysłodawca i organizator fotograficznych spotkań pod nazwą WroFoto.
6 PostsMarcin Lenar
Członek rady nadzorczej Wroclife. Zawodowo od lat związany z branżą PR i Marketing. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał w piśmie LaMagazine, portalu studente.pl i dwutygodniku Biznes Wrocławski.
2 PostsMarcin Obłoza
Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Działa w kilku miejskich redakcjach, prowadzi serwis muzyczny z recenzjami płyt i relacjami z koncertów – naczynnikipierwsze.pl. W wolnym czasie nagrywa muzykę rockową, którą planuje wydać w formie albumu.
11 PostsMarcin Sawicz
Przedsiębiorca i entuzjasta postaw prospołecznych. Zaangażowany w firmy i projekty: drukarnia offsetowa uniq.media, studio nagrań unIQ Studio, Dolnośląski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Ruch JOW oraz Wroclife.
6 PostsMarta Muraszkowska
Sekretarz redakcji Wroclife. Działaczka społeczna, pracownik wyższej uczelni. Zainteresowania: dobroczynność, organizacje pozarządowe, życie less-waste, aktywność lokalna, architektura, szkło artystyczne i użytkowe PRL.
294 PostsMartyna Hajbowicz
studentka SWPS, gdzie pisarsko rozwija się w redakcji Pisma Prywatnego. Kulinarna hedonistka, fanka designu, sztuki współczesnej i kultury lat 90. Feministka i nonkonformistka. W długoletnim związku z literaturą faktu, jogą i roślinami.
1 PostMateusz Mroczkowski
Posiada tytuły Mistrza Międzynarodowego Polskiego Związku Brydża Sportowego (PZBS) oraz World Master nadany przez Światową Federację Brydża (WBF), sędzia PZBS, od 2012 roku nauczyciel brydża (certyfikat PZBS). Najważniejsze osiągnięcia sportowe: złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (Philadelphia, USA); złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (Brasov, Rumunia); wielokrotny medalista Mistrzostw Polski; wielokrotny reprezentant Polski na arenie międzynarodowej. Prowadzący zajęcia we własnej szkole brydża – Kembrydż http://www.kembrydz.pl
1 PostMałgorzata Burnecka
Jestem socjologiem komunikacji. Prowadzę zajęcia, warsztaty, wykłady. Współpracuję z uczelniami, firmami i NGO. Wierzę, że otwarta komunikacja jest podstawą naszego skutecznego działania w życiu zawodowym i osobistym. Pomagam ją planować i kształtować.
56 PostsMałgorzata Zdziebko–Zięba
Absolwentka DSW, zarówno z wykształcenia, jak i z zamiłowania animator kultury. Od ponad dziesięciu lat związana z branżą public relations i rynkiem prasowym. Współpracowała z kilkunastoma tytułami prasowymi zajmując się tematyką zarówno kultury, jak zdrowia i urody. Współzałożycielka bloga Dlabab.com. Prywatnie interesuje się psychologią ewolucyjną, kulturą alternatywną i nowymi trendami w marketingu.
15 PostsMichael Forbes
Michael Forbes is a Scottish man who now lives in Poland. He speaks Polish and is well versed in the ways of the land here. He sometimes ruffles a few feathers, but he is an honest man who stands up for what he believes in and often helps people in need. He may upset people at times, but remember: he is just a man and he is a just man.
8 PostsMichał Dębek
Dr Michał Dębek, planista przestrzeni i doktor psychologii, zawodowo przez kilkanaście lat marketer i menadżer. Od kilku lat jest adiunktem w Zakładzie Psychologii Zarządzania (Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego), gdzie zajmuje się badaniem percepcji miejskich przestrzeni komercji, oraz psychologią doświadczeń konsumenckich i pracowniczych. W 2015 roku uruchomił w Instytucie Psychologii UWr specjalizację Psychologia Konsumenta z unikatowym, autorskim programem warsztatów z Zarządzania Doświadczeniami Konsumenckimi. Uczy też m.in. ogólnej psychologii w przestrzeniach miejskich, metodologii badań społecznych oraz psychologii reklamy.
1 PostMichał Nałęcz
Pochodzi z Brzegu. Ukończył anglistykę na UJ i germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Z zawodu tłumacz. Zapalony miłośnik kolei i gotyku oraz niezmordowany turysta i czechofil. Uwielbia zwiedzać zakamarki szeroko rozumianego Śląska i Czech.
11 PostsMichał Tekliński
Absolwent elektroniki na Politechnice Wrocławskiej i politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w czasie kilkuletniej pracy w instytucjach samorządowych i naukowych, a także w czasie zarządzania własną firmą informatyczną. Pasjonat tzw. Trzeciego Sektora, Prezes Fundacji Politismos. Autor bloga miastowspolne.pl
19 PostsMichał Tropper
adwokat Michał Tropper - wspólnik zarządzający w Kancelarii Adwokackiej Tropper & Szymczak
8 PostsOliwia Skindzier
Dziennikarka zainteresowana polityką, ekologią, filozofią i problemami globalnymi. W wolnym chwilach miłośniczka tańca i roślinnej kuchni.
55 PostsOwen Williams
Comes form London, but has lived in Wrocław for five years. He's so passionate about the city that he has created a vlog about it! He also writes for English Matters and Business English magazines. At home he enjoys spending time with his wife and baby daughter.
10 PostsPamela Uszyńska
Kobieta o dwóch twarzach, z wykształcenia i pasji aktorka, studentka Sztuk Nowoczesnych Design Now! Od ponad 10 lat związana z wrocławską i warszawską sceną muzyczną i kulturalną, zawodowo z Public Relations. Przy współpracy z Wrocław 2016 oraz Biurem Festiwalowym Impart współtworzyła komunikację wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury. Jako kierownik produkcji teledysków i sesji zdjęciowych współpracuje z artystami polskiej i zagranicznej sceny. Dyrektor artystyczny Wrocław Fashion Meeting oraz innych wydarzeń modowych.
2 PostsPaweł Pluta
Sekretarz redakcji Wroclife. Absolwent politologii na UAM. Przez wiele lat związany z miesięcznikiem Tenis, którego był redaktorem naczelnym oraz Gazetą Wrocławską. Potem kierował redakcją pierwszego tenisowego magazynu na tablety Tenis Polska oraz kwartalnika Judo.pl. Publikował m.in. w Przeglądzie Sportowym, Sporcie, Tygodniku Angora i kwartalniku Champion. Współorganizator turnieju tenisowego Wrocław Open.
139 PostsPiotr Zajączkowski
Student prawa i ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się historią i zagadnieniami gospodarczymi. We Wrocławiu mieszka od urodzenia.
1 PostRaquel Niego Vasquez
Born in Lima, Peru, in 1990. Bachelor in Spanish Literature (Pontifical Catholic University of Peru) and worked in some publisher houses and La Mula journal. Now master student in Intercultural Mediation (Wroclaw University).
4 PostsStanisław Szelc
Członek kabaretu Elita i Studia 202 (najstarszej na świecie cyklicznej satyrycznej audycji radiowej), wieloletni współpracownik Polskiego Radia.
19 PostsSławomir Czarnecki
We Wrocławiu mieszkam od 25-ciu lat. Wciąż próbuję go poznać i wciąż wydaje mi się, że jest jesień '93, a ja właśnie tu przyjechałem. Nie ma tygodnia, żeby Wrocławianie czymś mnie nie zaskoczyli. Lubię pisać o ludziach, o tym, czym i jak żyją, co ich bezpośrednio dotyka. Cieszę się, że mogę o tym pisać.
144 PostsTomasz Matejuk
Dziennikarz specjalizujący się w tematyce biznesowej i inwestycyjnej. Prywatnie zapalony snowboardzista, początkujący triathlonista i miłośnik dobrego rapu.
2568 PostsTomasz Myszko
Specjalista ds. komunikacji i marketingu, menadżer projektów kulturalnych i społecznik. Z Wrocławiem związany od zawsze. Od 2010 roku pracuje na stanowiskach związanych z komunikacją marketingową w sektorze prywatnym i publicznym. Lider projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
1 PostTomasz Ratajczyk
Absolwent prawa i filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, tłumacz przysięgły języka angielskiego i właściciel Yesterday Translations - biura tłumaczeń prawniczych, biznesowych i finansowych.
1 PostTomasz Sielicki
Od kilkunastu lat bada historię Wrocławia, współpracując m.in. z Muzeum Miejskim Wrocławia, Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość czy Pracownią Audiosfery przy Wydziale Kulturoznawstwa UWr. Przedmiotem jego zainteresowania jest urbanistyka, układ komunikacyjny miasta oraz transport publiczny. Autor kilkudziesięciu publikacji, w tym książek: „Wrocławskie tramwaje konne” oraz „Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki... Historia tramwajów we Wrocławiu”.
5 PostsWojciech Kaźmierczak
Prezes Dolnośląskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Współzałożyciel i prezes Grupy Goldenmark SA. Doświadczenie zdobywał jako prezes spółek internetowych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunkach informatyka oraz matematyka. Swoją aktywność społeczną od lat wiąże z działalnością na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych.
3 PostsŁukasz Srokowski
Doktor, socjolog edukacji. Specjalizuje się w innowacyjnych metodach nauczania, prowadzi szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół.
1 Post