27 czerwca odbędzie się niezwykły wykład, który poprowadzą influencerzy – Kasia Mecinski z kanału Fifty na Pół i Daniel Rusin znany jako Reżyser Życia. Twórcy internetowi wejdą w role wykładowców i podzielą się swoją praktyczną wiedzą, a publiczność będzie mogła ich ocenić i zdecydować, komu przyznać 17 tys. zł na cel charytatywny.

Wyższe Szkoły Bankowe zaprosiły popularnych twórców internetowych, tzw. influencerów, do poprowadzenia gościnnych wykładów dla maturzystów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych. W gronie słuchaczy zasiądą też wykładowcy WSB, którzy tym razem zamienią się rolami ze studentami i będą uważnie słuchać prowadzących, a następnie przystąpią do kolokwium sprawdzającego wiedzę.

Tematyka wykładów obejmuje obszar filologii angielskiej i rozwijania kariery zawodowej za granicą oraz marketingu i technik tworzenia filmów, które mają za zadanie trafić z przekazem do jak największej liczby odbiorców.

Wykłady odbędą się 27 czerwca br. o godz. 13:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, będzie w nich można uczestniczyć na miejscu lub online oglądając relację na żywo. Uczestnictwo jest bezpłatne, wystarczy się zapisać przez stronę www.wsb.pl/praktycznienajlepsze.

– Jesteśmy przekonani, że najcenniejsza wiedza to ta, która ma przełożenie na praktyczne zastosowanie oraz jest podana w ciekawy i jednocześnie przystępny dla odbiorcy sposób. – mówi Anna Czarkowska, Dyrektor Działu Marketingu w grupie Wyższych Szkół Bankowych. – Chociaż w Wyższych Szkołach Bankowych na co dzień wykłady dla studentów prowadzą eksperci z różnych branż, doskonale wiemy, że wartościowej wiedzy można  i należy szukać nie tylko na uczelniach. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy Kasię Mecinski i Daniela Rusina, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Wspólnie z nimi przełamiemy nieco akademicką
i internetową konwencję dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

American Dream i wideo, które zobaczą miliony

Kasia Mecinski jest Amerykanką polskiego pochodzenia mieszkającą w Japonii. Na swoim kanale Fifty na Pół w serwisie YouTube udostępnia filmy związane z jej podróżami oraz z zagadnieniami lingwistycznymi. W WSB poprowadzi wykład pt. „Czy American Dream to pic na wodę?”, podczas którego opowie o zastosowaniu języka angielskiego w biznesie oraz odwoła się do osobistych doświadczeń i przemyśleń wynikających z życia i pracy w USA, Brazylii, Japonii i Polsce.

Prelekcję z pogranicza zastosowania social mediów w biznesie oraz multimediów i grafiki komputerowej pt. „Viral na 8 mln wyświetleń za 100zł? Tajniki jak zrobić video, które zobaczą miliony” poprowadzi Daniel Rusin, zanany w sieci jako Reżyser Życia. Daniel Rusin publikuje w serwisie YouTube relacje z przeprowadzanych przez siebie eksperymentów społecznych, sond ulicznych oraz prowokacyjne i skłaniające do refleksji filmy krótkometrażowe dotyczące ważnych społecznie tematów.

Prelekcje odbędą się pod wspólnym hasłem „Praktycznie najlepsze wykłady! Przyjdź i posłuchaj influencerów w WSB”, po każdym wykładzie przewidziano czas na pytania ze strony publiczności oraz dyskusję. Spotkanie poprowadzi Krystian Gontarek, nastoletni startupowiec i biznesmen, fan technologii, który propaguje postawy przedsiębiorcze wśród młodzieży.

17 tys. zł na cel charytatywny

Wykłady to okazja dla fanów, by nie tylko spotkać się osobiście z gwiazdami Internetu i posłuchać ich wystąpień, ale też zrobić coś dobrego. Po wydarzeniu w dniach 28.06-04.07 odbędzie się głosowanie widzów na influencera, który najlepiej spisał się w roli wykładowcy.

Głosowanie będzie prowadzone online na stronie www.wsb.pl/praktycznienajlepsze, zwycięski influencer otrzyma od WSB 17 tys. złotych do przekazania na cel charytatywny – wybraną wcześniej przez siebie organizację. Za oddany głos uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane przez Kasię Mecinski i Daniela Rusina poradniki dotyczące tematyki poruszanej podczas ich wykładów.