Wrocławskie MPK podpisało umowę na kolejny etap remontu torowiska na alei Hallera. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Mielecką do ulicy Powstańców Śląskich. – Tramwaje przemkną po nich ciszej – a to dzięki zielonemu torowisku, które tam urządzimy – zapowiada prezydent Jacek Sutryk.

Jak donosiliśmy w połowie kwietnia, do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania “Remont torowiska tramwajowego wzdłuż Al. Gen. J. Hallera, na odcinku od ul. Mieleckiej do ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu” zgłosiło się dwóch chętnych. Teraz, jak informuje prezydent Wrocławia, umowa na to zadanie została podpisana.

Za niecałe 6 mln złotych zajmie się tym dla nas oleśnicka firma GM ROADS POLSKA. Na Hallera wymienimy ponad 1500 metrów szyn. Tramwaje przemkną po nich ciszej – a to dzięki zielonemu torowisku, które tam urządzimy. Zupełnie tak, jak na odcinku od ul. Ojca Beyzyma do Mieleckiej – zapowiada Jacek Sutryk.

Dodajmy, że prace na alei Hallera będą kontynuacją przeprowadzonej w ubiegłym roku budowy zielonego torowiska między ul. Ojca Beyzyma a Mielecką. Jak zaznacza prezydent, zielone torowiska, to jednak nie tylko mniej hałasu i więcej estetyki.

Zapobiegają one wzbijaniu pyłów przez przejeżdżające tramwaje, pomagają w retencji wody i są pomocne w walce ze zjawiskiem miejskich wysp ciepła – wyjaśnia Sutryk.

Prace projektowe potrwają 4 miesiące.

Potem, na przełomie września i października, torowcy wyjdą w teren. Ta część potrwa krócej, około trzech miesięcy – dodaje Jacek Sutryk.