Sieć Barbora.pl otworzyła właśnie we Wrocławiu swój czwarty dark store w Polsce. To miejsce, z którego realizowane są dostawy produktów spożywczych i innych artykułów codziennego użytku bezpośrednio do domów wrocławian.

Sklepy internetowe Barbora wywodzą z się z Litwy. W Polsce firma działa od ubiegłego roku. Do tej pory dostawy były realizowane z magazynów w Ożarowie Mazowieckim, Gdańsku i Katowicach.

Od środy z usług sklepu mogą korzystać także mieszkańcy Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska sieć otworzyła właśnie swój dark store o powierzchni 2,8 tys. m2. To specjalny magazyn, w któym nie zrobimy zakupów bezpośrednio. Możemy je zamówić przez Internet, a kurierzy sklepu dostarczą nam wybrane zakupy wprost pod drzwi mieszkania.

– Popyt na zakupy spożywcze online rośnie, a przyzwyczajenia konsumentów się zmieniają. Dlatego nie ustajemy w naszych wysiłkach, by komfort i wygodę nabywania artykułów codziennej potrzeby zapewnić jak największej liczbie Polaków. Cieszę się, że w końcu zawitaliśmy do Wrocławia. Jestem przekonany, że dzięki otwarciu naszego kolejnego dark store właśnie w tym mieście szybko i sprawnie obsłużymy duży wolumen klientów, zapewniając wrocławianom dostawę ich zamówień nawet tego samego dnia – mówi Viktoras Juozapaitis, dyrektor zarządzający Barbora.pl.

Sklepy Barbora należą do litewskiej grupy Grupy Maxima, która jest również właścicielem supermarketów Stokrotka.