Dom Handlowy Renoma czyli dawny Warenhaus Wertheim i późniejszy PeDeT przechodzi kolejną metamorfozę. Obiekt z typowego centrum handlowego zamienia się w budynek handlowo-biznesowo-rekreacyjny. Przed oddaniem do użytku kolejnego fragmentu mieliśmy okazję wejść do środka i sprawdzić, jak postępują prace.

Najbardziej reprezentacyjnymi miejscami przebudowanej Renomy mają być dwa atria, których ściany zostały pokryte marmurami ściągniętymi z Turcji i Portugalii. Tu też zobaczmy słynne egzotyczne głowy, będące odwzorowaniem drewnianych rzeźb, które można było oglądać w tym miejscu blisko 90 lat temu.

Przebudowa Renomy nie tylko nawiązuje do przeszłości, ale ma odpowiadać na nowe trendy, wśród których można wymienić odejście od koncepcji klasycznych centrów handlowych ograniczających się wyłącznie do miejsc, w których robi się jedynie zakupy.

– Pandemia, którą mam nadzieję przeżyliśmy, doprowadziła do przyspieszenia tego zjawiska. Oczywiście dalej zostaje świat marek, ale coraz bardziej będziemy potrzebowali i oczekiwali od centrów miast takich miejsc, w których dobrze się spędza czas z rodziną, przyjaciółmi, gdzie można się spotkać, zjeść coś dobrego, a przy okazji zrobić zakupy – przekonuje Zbigniew Maćków, architekt odpowiadający za projekt przebudowy Renomy.

W nowej Renomie nie zabraknie sklepów (poza butikami modowymi, działają tu już m.in. Empik i Biedronka), ale będzie ich znacznie mniej niż w przeszłości. Zakupy zrobimy jedynie na parterze i poziomie -1. Wyższe kondygnacje są adaptowane pod powierzchnie biurowe. Właściciel obiektu większą uwagę przywiąże za to do oferty gastronomicznej i rozrywkowej.

– Nowością w Renomie 2022/2023 jest otwarcie się na place miejskie – zapowiada Barbara Wójcik, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania powierzchniami handlowymi.

Od strony pl. Czystego i pl. Kościuszki mają działać lokale gastronomiczne z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz budynku. Działające po przeciwległych stronach koncepty gastronomiczne mają się od siebie różnić. Od strony Podwala znajdziemy restauracje wpisujące się nieformalne restauracje wpisujące się w nurt streetfood, z drugiej strony działać mają bardziej elegancje lokale z obsługą kelnerską.

Kolejne etapy przebudowanej Renomy są oddawane etapami. W najbliższy weekend klienci będą mogli skorzystać już z jednego z atriów domu handlowego. Kolejne etapy będą otwierane stopniowo aż do 2023 roku.