Pamiętacie nasze urocze szczeniaki? Dziś na nowy dom czeka ich mama. Kto przygarnie Sabinkę?

Sabinka vel Nuka odchowała już swoje 4 szczenięta i poleca się do adopcji. Od osób, które znają sunię z jej poprzedniego życia, wiemy że pochodzi z Nowej Rudy – Solca, ma na imię Nuka i ma ok. 4 lat. Jej pierwszy właściciel nie był dla niej dobry. Po jego śmierci, 2 lata temu, Nuka żyła w zasadzie na ulicy. Chodziła tylko spać do domu matki właściciela.

Kiedy wzięliśmy ją w Sylwestra, Nuka była wystraszona i zdezorientowana, jednak już po dwóch godzinach od przyjazdu siedziała z nami na kanapie i oglądała „Nasze magiczne Encanto” – mówi Bożena Wira ze Stowarzyszenia Ekostraż. – Jest mega pieszczochem, uwielbia być głaskana, włazi na kolana, przytula się. Ogólnie jest przesłodka – uzupełnia wolontariuszka.

Sabinka jest niedużym pieskiem, waży niecałe 7kg. Uwielbia spacery i zabawki do żucia. Ładnie chodzi na smyczy, a spuszczona pilnuje się i przychodzi na zawołanie. Stresują ją jednak inne pieski i hałas. W domu jest bardzo grzeczna, zachowuje czystość i albo śpi, albo żuje zabawki. Przesypia noce, czasem tylko zaszczeka jak usłyszy hałas na ulicy, ale szybko się uspokaja. Nie ma lęku separacyjnego – bez problemu zostaje kilka godzin w domu – nie niszczy, ani nie hałasuje.

Ekostraż nie wie jaki ma stosunek do dzieci, bo suczka nie miała z nimi kontaktu, ale z jej usposobienia można wywnioskować, że ona kocha wszystkich ludzi.

Jest odrobaczona i zaszczepiona. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna. Przyszły właściciel ma obowiązek sterylizacji suki. Nuka znajduje się w domu tymczasowym w Świdnicy. Kontakt: 881 218 985.