Grupa aktywistów i społeczników a przede wszystkim pasjonatów muzyki postanowiła przyjrzeć się i zbadać wrocławską scenę muzyczną. Wynikiem tej pracy jest projekt wrOFFław. Sprawdźcie jak niebawem będzie rozbrzmiewać stolica Dolnego Śląska.

Kim są?

Mózgiem i sercem wrOFFław są osoby aktywnie związane z muzyką, zarówno wykonawcy, muzycy, instrumentaliści, badacze kultury, jak i organizatorzy wydarzeń kulturalnych (w szczególności muzycznych) – stojący na scenie, za sceną i pod nią. Po prostu: miłośnicy muzyki na żywo. 

Co robią?

Starają się mieć realny wpływ na kwestie, które ich niepokoją. Działać, a nie biernie narzekać, że jest źle. Są związani z wrocławską sceną muzyczną jako “nadawcy” i “odbiorcy” – podkreślają organizatorzy. Również obserwują zmiany, jakie dokonały się na przestrzeni lat we Wrocławiu i na świecie oraz wpływ globalnych trendów na nasz lokalny – polski i wrocławski rynek muzyczny.
Niepokoją ich opinie ludzi, że we Wrocławiu nie ma gdzie grać i nie ma kogo słuchać, dlatego postanowili zaktywizować i zintegrować wrocławskich muzyków. Jak mówią – celem nie jest jedynie ożywienie miejskiej sceny i zwiększenie liczby koncertów we Wrocławiu, ale też nawiązanie kontaktów i zbudowanie długotrwałych relacji z innymi miastami i ośrodkami kultury, tak aby powstała muzyczna sieć, współpracująca i wspierająca swoje wzajemne poczynania.


fot. Sabina Maria Costinel

Pierwsza edycja wrOFFław

Już niebawem będziemy mogli zobaczyć a przede wszystkim posłuchać efektów działalności osób zaangażowanych w projekt wrOFFław.
Podczas pierwszej edycji wrOFFław22-23 czerwca 2019, wystąpią artyści związani z Wrocławiem. Organizatorzy zdecydowali się postawić na zespoły prezentujące różne style muzyczne, aby pokazać, jak bogata jest scena naszego miasta. Obok indie usłyszymy więc trochę bluesowego feelingu, a dźwiękom elektronicznym nie będą przeszkadzać klasycznie rockowe gitary. Wszystkie grupy mają jednak cechę wspólną – wypracowały swoje własne, charakterystyczne brzmienie i nie boją się z nim eksperymentować. Są wizytówką Wrocławia, z której możemy być dumni, i którą powinniśmy się chwalić.

 Line up

22/06/2019

•         Fox In The Box 
•         Frankenstein Children 
•         Pola Chobot & Adam Baran 
•         Monsieur Premiere 
•         Wata

23/06/2019

•         Moongoat 
•         The Great White Lights 
•         Atme 
•         Poebao Live Band 
•         Squid

Data: 22-23 czerwca 2019 (sobota-niedziela), rozpoczęcie: godzina 15.00
Miejsce: Czasoprzestrzeń (Dawna Zajezdnia Dąbie), ul. Tramwajowa 1-3, 51-621 Wrocław

Wydarzenie bezpłatne, bilety wstępu dostępne na naszej stronie www: http://wrofflaw.pl/

Więcej informacji o inicjatywie: http://wrofflaw.pl/o-wrofflaw/