Od środy 15 czerwca do soboty 18 czerwca Mennica Wrocławska organizuje drzwi otwarte. To świetna okazja, żeby zobaczyć kolekcję przedwojennych monet, dowiedzieć się jak sprawdzić, czy złoto jest prawdziwe albo bezpłatnie wyczyścić biżuterię.

mennica_zdj_biura_small-1

Mennica Wrocławska to główny polski dystrybutor fizycznego złota. Mennica na co dzień udowadnia, że inwestowanie w złoto nie jest opcją wyłącznie dla najbogatszych, ale prawie każdy może pomyśleć o takiej lokacie swojego kapitału. Dni otwarte mennicy mają przybliżyć wrocławianom tematykę złota i inwestycji w metale szlachetne.

– Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat złota, srebra i monet kolekcjonerskich, zapraszamy też na codzienne pokazy i warsztaty tematyczne – przekonuje Marek Bialik, menedżer wrocławskiego oddziału firmy. – Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego w naszym programie – dodaje.

Na odwiedzających czeka cała masa atrakcji związana ze światem złota i cennych kruszców. Będzie można obejrzeć kolekcję przedwojennych monet. Oprócz tego uczestnicy mogą dowiedzieć się jak rozpoznać, czy złoto jest prawdziwe. Specjalną atrakcją dla osób, które odwiedzą wrocławski oddział Mennicy przy ulicy Krawieckiej 1 podczas dni otwartych będzie wycena i bezpłatne wyczyszczenie biżuterii.

Oprócz tego każdego dnia czekają inne konkursy. Do wygrania jest cała masa atrakcyjnych nagród. Na zwycięzców codziennie czekają oczywiście srebrne monety, ale nie tylko. Można wygrać także kursy językowe od Queen’s school of English oraz gadżety komiksowe. Te ostatnie to między innymi monety z bohaterami serii Marvel.

– Wszystkie nasze konkursy są najciekawsze – mówi Marek Bialik. – W głównym konkursie, dla wszystkich, którzy odwiedzą mennicę będzie można wygrać sztabkę złota o wartości 200 złotych.

Poniżej pełny program Dni Mennicy Wrocławskiej:

Środa 15.06 Złoto. Tajemniczy kruszec?
godz 12:00 Tajemnice złota – pokaz i warsztaty weryfikacji złota dla Wrocławskiego Centrum Seniora
godz 17:00 Prezentacja najnowszych kolekcji monet z superbohaterami. Spotkanie fanów Marvela. Konkurs- do wygrania figurki kolekcjonerskie od UrbanCity.

Czwartek 16.06 Złoto. Wartość na pokolenia
od godz 10:00 animacje dla najmłodszych z niespodzianką od Balomanii
godz 17:00 prelekcja „Majątek dla pokoleń- Jak mądrze dbać o majątek i przyszłość bliskich?”

Piątek 17.06 Złoto. Fascynująca historia
od godz 10:00 animacje dla najmłodszych z niespodzianką od Balomanii
od godz 16:00 degustacja win „Czy złoto jest jak wino?”
godz 17:00 spotkanie „Ile są warte monety historyczne?”, wykład połączony z prezentacją najciekawszych monet przedwojennych

Sobota 18.06 Złoto. Królewski kruszec
do godz 11: zakończenie przyjmowania prac plastycznych w konkursie „Moja wyspa skarbów”
godz 12:00 „Czemu na monetach jest Królowa”- ciekawostki dotyczące monarachii brytyjskiej
godz 14:00 „Złoto dla zuchwałych”- wykład o złocie wspiera Queen’s school of English