Wrocławski Teatr Pantomimy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zaprasza na czytanie performatywne w reżyserii Piotra Soroki. To wyjątkowe wydarzenie będące czymś pomiędzy zwyczajnym czytaniem, a spektaklem teatralnym.

W czytaniu performatywnym oprócz przekazu treści ważne jest również przekazywanie emocji.

Najbliższe czytanie performatywne we Wrocławskim Teatrze Pantomimy odbędzie się 27 marca w siedzibie teatru przy al. Dębowej 16. Piotr Soroka, reżyser czytania, zainspirował się reportażem „Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes” Oktawii Kromer. Jest to opowieść o samotności i sposobach radzenia sobie z nią we współczesnym świecie.

– W pantomimicznym czytaniu performatywnym poznamy osoby, które za bliskość, czułość i przytulenie są gotowe zapłacić oraz tych, którzy te usługi oferują — od organizatorów szybkich randek, przez trenerów uwodzenia, po profesjonalistów przytulania. Czy czas i pieniądze zainwestowane, by obniżyć poczucie samotności, przynoszą oczekiwane rezultaty? Czy wykupione minuty profesjonalnego kontaktu są w stanie zastąpić lub choć częściowo zredukować brak bliskości? Czy sami nie możemy okazać sobie czułości – zwłaszcza teraz? – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

W czytaniu wezmą udział: Paulina Jóźwin, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Sandra Kromer – Gorzelewska, Agnieszka Kulińska oraz Krzysztof Szczepańczyk.

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie: www.bilety.pantomima.wroc.pl.