Konferencja TEDxWSB już za nami. W ubiegłym tygodniu w Wyższej Szkole Bankowej tematem przewodnim było Healthy & Smart, czyli zdrowie i mądre, „sprytne” życie.

W ciągu całego dnia, goście konferencji mogli wysłuchać siedemnastu prelekcji wygłoszonych przez zaproszonych gości, podzielonych na trzy bloki tematyczne: „Siła umysłu”, „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Tu i teraz, czyli co możesz zrobić”.

– TEDxWSB jest konferencją naukowo-biznesową – mówi Danuta Studencka-Derkacz, organizator imprezy. – Spotykamy się w Wyższej Szkole Bankowej i działamy w taki sposób, żeby każdy z naszych uczestników wyszedł zainspirowany do działania, z nowymi ideami. W tym roku tematem przewodnim było Healthy & Smart. Zależało nam na tym, by ludzie wiedzieli, jak dbać o nasza planetę, jak koncentrować swoją uwagę, ale także jak radzić sobie w świecie produktów „smart” i jak się od nich nie uzależnić.

Danuta Studencka-Derkacz, fot. materiały prasowe

Podczas prelekcji mogliśmy dowiedzieć się m.in. jak wielką siłę ma mała drzemka, jak stresuje nas stres, co można zrobić, by mieć dobrą starość czy jak gotować zdrowo, wykorzystując do tego celu resztki.

W tym roku skupiliśmy się na motywie Healthy & Smart, ponieważ zauważyliśmy, że sporo ludzi ma problem z łączeniem życia prywatnego z życiem zawodowym – wyjaśnia Danuta Studencka-Derkacz. – Rośnie liczba ludzi, którzy więcej czasu poświęca pracy niż relacjom z osobami bliskimi. Mnóstwo badań naukowych potwierdza, że mamy kłopot z budowaniem relacji z bliskimi ludźmi. Stąd pomysł na taki temat przewodni.

Poza prelekcjami, organizatorzy zapewnili także poczęstunek przygotowany w oparciu o diety uczestników oraz liczne atrakcje towarzyszące, jak chociażby koncert gongów tybetańskich przygotowany przez Magdalenę Wołoszyn czy pokaz mody etycznej Koko World.

Zainteresowanie było bardzo duże – dodaje organizatorka. – W tym roku po raz pierwszy bilety były odpłatne, ale mimo to, zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania ludzi w różnym wieku. Konferencję odwiedza sporo menadżerów, ale przyszło także sporo osób, które chciały się zainspirować, które szukały pomysłu na siebie, na rozwój swojego biznesu, czy po prostu odpowiedzi na pytanie, jak żyć w dzisiejszych czasach. Bo rzeczywiście mamy dziś natłok informacji, mnóstwo czasu spędzamy ze smartfonami, tabletami, czas nas goni i niewiele osób potrafi znaleźć czas na to, żeby wnieść coś nowego do swojego życia.  

Fot. materiały prasowe