W piątek, 25 marca rusza kolejny remont na al. Hallera we Wrocławiu. Tym razem remontowany będzie odcinek jezdni północnej między skrzyżowaniami z Inżynierską i Grabiszyńską. Przez weekend kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tym rejonie miasta. Co ważne po zakończeniu remontu, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu z Grabiszyńska.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapewnia, że będzie to szybki remont porównywalny do tego przeprowadzanego jakiś czas temu na odcinku Mielecka – Beyzyma. Prace remontowe na Hallera mają rozpocząć się w piątek o godzinie 22:00 i zakończyć się w nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 marca).

– Ruch kołowy będzie się odbywał jednym pasem jezdni, naprzemiennie lewym lub prawym, zgodnie z trwającą fazą robót. Roboty rozpoczną się od frezowania pasa prawego. Czasowe zmiany w organizacji ruchu obejmą również obszar skrzyżowania z ul. Grabiszyńską, prosimy o zwracania uwagi na znaki – apeluje Ewa Mazur ze ZDiUM-u.

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Hallera/Grabiszyńska

Po zakończeniu robót, na skrzyżowaniu Hallera z Grabiszyńską (przy FAT) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu:

  • skrajnie prawy pas będzie służył do jazdy na wprost i skrętu w prawo (w kierunku centrum);
  • drugi od prawej – tylko do jazdy na wprost;
  • dwa pasy po lewej stronie – tylko do skrętu w lewo (w kierunku cmentarza).

Takie rozwiązanie przygotował Wydział Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia. Urzędnicy podkreślają, że poprzez usunięcie wysepki kanalizującej ruch, uda się utworzyć dodatkowy pas ruchu, co ma usprawnić przejazd przez skrzyżowanie.

W planach jest też likwidacja możliwości skrętu w prawo z drugiego pasa od strony ul. Klecińskiej, co ma poprawić bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu.

Zmiana organizacji na skrzyżowaniu będzie skutkowała też przeprogramowaniem sygnalizacji świetlnej.