W najbliższy weekend na ulice Wrocławia znów wyjedzie SZCZEPCIObus. Mobilny punkt szczepień stanie m.in. w rejonach uczęszczanych przez uchodźców z Ukrainy. Akcja szczepień skierowana do uchodźców ze wschodu ma być kontynuowana także na początku przyszłego tygodnia.

W sobotę mobilny punkt szczepień w godz. 8:00 – 13:00 stanie przy Urzędzie Miejskim Wrocławia przy ul. G. Zapolskiej. Placówka, która przyjmuje wnioski od uchodźców, będzie otwarta tego dnia mimo soboty.

Popołudniu SZCZEPCIObus przeniesie się przed Dworzec Główny PKP, czyli w miejsce, w którym uchodźcy otrzymują pierwszą pomoc po przybyciu do Wrocławia. Z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19 będzie można korzystać tam między 12:00 a 20:00.

W niedzielę, 20 marca punkt będzie działał z kolei na pl. Solnym (w godz. 12:00-20:00).

W poniedziałek i wtorek SZCZEPCIObus stanie pod kolejnymi urzędami miejskimi. 21 marca w godz. 8:00-16:00 zaszczepić się będą petenci załatwiający sprawy na pl. Nowy Targ, zaś 22 marca punkt będzie działał w sąsiedztwie urzędu przy Kromera 44.

To niejedyny ukłon wrocławskiego MPK w stronę naszych ukraińskich gości. Od piątku na czterech wrocławskich przystankach można usłyszeć komunikaty w języku ukraińskim.

A autobusie podawany jest jednodawkowy preparat Johnson&Johnson oraz Pfizer-BioNTech. Druga ze szczepionek przeznaczona jest dla dzieci od 12 roku życia oraz osób uprawnionych do otrzymania drugiej lub trzeciej dawki.