Uchodźcy z Ukrainy codziennie przez cztery godziny mogą bezpłatnie korzystać z przestrzeni coworkingowej w budynku przy ul. Nauczycielskiej 8/4 w rejonie placu Grunwaldzkiego. Wspólne biura udostępniane są uchodźcom, którzy poszukują miejsca do pracy, nauki i spotkań.

Z biur udostępnionych bezpłatnie przez firmę NavAlgo można skorzystać przez pięć dni w tygodniu:

  • w poniedziałki i czwartki od 10:00,
  • we wtorki, środy i piątki od 15:30.

Osoby zainteresowane zarezerwowaniem biurka w do pracy powinny zgłaszać taką potrzebę za pomocą specjalnego formularza w języku ukraińskim.

Nauczycielska 8/4 jest zarówno dla tych, którzy tymczasowo mieszkają na Śródmieściu, jak i poza tą częścią miasta. Zdarza się, że osoby uchodźcze pracują lub uczą się zdalnie i w obecnej sytuacji nie mają do tego odpowiednich warunków. Inni są na etapie poszukiwania pracy i załatwiania formalności, przez co potrzebują przestrzeni, w której mogą się skupić i przygotować niezbędne dokumenty – mówi Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie. – Dołożymy wszelkich starań, by na miejscu była obecna osoba mówiąca w języku ukraińskim lub rosyjskim – dodaje.

Na Ukrainki i Ukraińców chętnych do skorzystania z możliwości pracy w zaciszu kamienicy będą czekać wolne miejsca przy biurku, kawa oraz dostęp do komputera i szybkiego internetu.