Na darmowe bilety do aż 9 różnych atrakcji mogą liczyć wrocławianie, którzy rozliczają swoje podatki we Wrocławiu. By przedłużyć swój status w programie Nasz Wrocław, do 2 maja trzeba złożyć deklarację podatkową do jednego z wrocławskich urzędów skarbowych.

Program Nasz Wrocław to specjalna zachęta do rozliczania się z dochodów we Wrocławiu. Podatnicy, którzy składają PIT we Wrocławiu mogą liczyć na darmowe bilety, a także szereg zniżek. Działania takie podejmowane są przez magistrat by zachęcić do płacenia podatków w mieście także osoby, które niedawno się przeprowadziły do Wrocławia.

Samorządom zleży na tym, by mieszkańcy, nawet tymczasowi (studenci, osoby przyjeżdżające do pracy) rozliczały się na ich terenie, bo znaczna część pobranego od nich podatku PIT trafia do kasy lokalnego urzędu.

– Rozliczenie PIT–u we Wrocławiu, w miejscu zamieszkania i zameldowania, to forma lokalnego patriotyzmu. Wykorzystujemy te pieniądze na bieżące utrzymanie miasta, czyli między innymi komunikację miejską, budowy i remonty dróg, sprzątanie miasta czy prowadzenie szkół oraz przedszkoli – wylicza prezydent Jacek Sutryk.

Darmowe bilety do zoo, na basen i mecze – dla kogo?

Władze Wrocławia by zachęcić do rozliczania swoich podatków w mieście od lat prowadzą kampanie informacyjne i działania promocyjne. W przeszłości organizowane były m.in. loterie, w których można było wygrać samochód. Od kilku lat w mieście funkcjonuje z kolei system zniżek i bezpłatnych biletów.

By uczestniczyć w programie trzeba złożyć swoje zeznanie w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych, a następnie zarejestrować się na stronie urzędu miejskiego i pobrać aplikację z wirtualną kartą.

Osoby, które już w poprzednich latach korzystały z programu, by przedłużyć swoje uczestnictwo, muszą złożyć swój PIT we Wrocławiu, także i w tym roku. Tradycyjnie najpopularniejsze deklaracje podatkowe PIT-37 i PIT-36 można składać do końca kwietnia. W tym roku, z uwagi na weekend, termin ten został jednak wydłużony do 2 maja.

Jakie darmowe atrakcje dla podatników we Wrocławiu?

Osoby, które płacą podatki we Wrocławiu i zapisały się do miejskiego programu, raz w roku mogą skorzystać za darmo z następujących atrakcji:

Aquapark Wrocław / fot. mat. prasowe
  • Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej,
  • Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
  • Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
  • Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej,
  • Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej,
  • Tarczyński Arena Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (możesz bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji).
  • WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny). Aktualnie otrzymanie darmowego wejścia jest możliwe tylko i wyłącznie w kasie Partnera przy ul. Oporowskiej 62,
  • Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej (sezon rozpoczyna się w czerwcu 2022 r.),
  • Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej.

W ramach tegorocznej edycji akcji, z bezpłatnych biletów można korzystać do 5 grudnia 2022 r.