Od marca znacznie wzrosły stawki za postój w Strefie Płatnego Parkowania, a w ścisłym centrum opłaty trzeba uiszczać przez 7 dni w tygodniu. Wyniki naszej sondy wskazują, że zdania co do słuszności podwyżki są mocno podzielone.

Wraz z początkiem marca 2021 roku zmieniła się wysokość opłat za parkowanie we Wrocławiu. Została także wprowadzona Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania, która objęła strefy A i B – płatne parkowanie obowiązuje w nich przez 7 dni w tygodniu od godz. 9 do 20. W strefie C – tak jak wcześniej – płacić za postój trzeba od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 18.

Byliśmy ciekawi, co myślicie o tych zmianach, dlatego zapytaliśmy o to w ramach sondy. Łącznie oddaliście 135 głosów, a wasze opinie okazały się mocno spolaryzowane.

  • Ponad 40% czytelników (55 głosów) uznało, że wzrost cen za parkowanie to zła decyzja, a stawki powinny wrócić do wcześniejszego poziomu.
  • Jednak ponad 35% z Was (48 głosów) odpowiedziało, że podwyżka była konieczna, by wymusić większą rotację aut w centrum.
  • 12,5% głosów (17) oddaliście na odpowiedź, że podwyżki to słuszna decyzja, ale parkowanie w weekendy powinno nadal być darmowe.
  • Nieco ponad 8% głosów (11) oddano na odpowiedź, że podwyżki to generalnie dobra decyzja, ale nie powinny być one aż tak drastyczne.
  • Najmniej osób (niecałe 3% – 4 głosy) opowiedziało się za odpowiedzią, że opłaty w weekendy to słuszna decyzja, ale podwyżki – nie.

Wyniki sondy