Już w najbliższy weekend na podwrocławskim lotnisku Szymanów wystartują XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. Impreza rozpocznie się 28 maja i potrwa do 5 czerwca.

Inauguracja mistrzostw odbędzie się 28 maja. Podczas dwóch pierwszych dni wydarzenia będzie można obejrzeć oficjalny trening uczestników. Właściwa część zawodów rozpocznie się 30 maja. Wystartuje w nich około 20 lotników.

W sobotę, 4 czerwca impreza będzie miała swój punkt kulminacyjny. Wtedy można zobaczyć akrobacje freestylowe, lotów balonem, pokaz dronów, paralotni i samolotów oraz efektowne skoki spadochroniarzy. Zaprezentowany będzie też najnowszy samolot Tecnam. – W sobotę zobaczymy wszystko, co może wzbić się w powietrze – mówi Marek Jóźwicki, dyrektor podwrocławskiego lotniska Szymanów.

Mimo, że impreza dotyczy sportów ekstremalnych będzie całkowicie bezpieczna. Zabezpieczają ją specjalnie wydelegowane oddziały straży pożarnej i policji. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Zawody organizuje aeroklub Wrocławski oraz Komisja Akrobacji Aeroklubu Polskiego.