28 proc. Polaków zostawia decyzję o wakacjach na ostatnią chwilę. Ma to swoje podłoże w takich czynnikach jak styl życia, wykonywany zawód, pogoda, czy po prostu spontaniczna potrzeba oderwania się od codzienności – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Sun&Snow. Gdzie udać się na wypoczynek last minute w kraju? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Oczywiście każdy ma swoje własne preferencje odnośnie spędzania urlopów. Niektórzy wolą bardziej ustronne miejsca, inni wybierają lokalizacje pełne życia i licznych atrakcji turystycznych. Czynnikiem decydującym jest z pewnością pogoda, imprezy okolicznościowe czy nagłe pojawienie się korzystnej oferty podróży. Niezależnie od tego wciąż często decydujemy się na wakacje last minute i zawsze warto wiedzieć, które destynacje są przyjazne tego typu wyjazdom. Warto rozważyć wakacje poza szczytowym momentem sezonu, przede wszystkim ze względu na atrakcyjne ceny, mniejsze tłumy na szlakach czy plażach, które idą w parze ze wciąż sprzyjającą pogodą.

Podstawową kwestią, nad którą należy się zastanowić, planując urlop na ostatnią chwilę, są nasze oczekiwania wobec wakacji. Innymi kryteriami kierować się będzie rodzina z dziećmi, innymi młodzież, dla której ważne będzie zaplecze rozrywkowe. Na jeszcze inną destynację zdecydują się osoby, które potrzebują wyciszenia i oderwania się od codzienności.

https://pixabay.com

Rodzinne wakacje przyjazne dzieciom

Bardzo często rodziny z dziećmi wybierają mniejsze miejscowości – obecne tam obiekty są położone w ustronnych miejscach, tak aby zapewnić swoim pociechom bliskość natury. Jednocześnie dbają o to, by zarówno sam obiekt, jak i jego lokalizacja były atrakcyjne i przyjazne dzieciom. Dlatego warto rozważyć nadmorski odpoczynek, gdzie atrakcję stanowi nie tylko natura, ale i liczne kina, kawiarnie i muzea

Rodziny z dziećmi chętnie decydują się na wczasy, które zapewnią im wygodę już na etapie planowania. Ważna jest dla nich zarówno bliskość natury, jak i lokalne atrakcje – mówi Agnieszka Waniak, Kierownik Działu Rezerwacji w Sun & Snow.

Nie jest więc zaskoczeniem, że wśród tej grupy popularnością cieszy się Ustronie Morskie, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie rozległych plaż, na obszarze objętym programem Natura 2000.

Ustronie Morskie to nie lada gratka dla rodzin z dziećmi. Turyści znajdą tam także wiele atrakcji na wypadek niepogody. Przykładowo, zlokalizowany tam obiekt Sun & Snow – Dwie Sosny posiada takie udogodnienia, jak siłownia, salę i plac zabaw dla dzieci – dodaje Agnieszka Waniak.

Innym kierunkiem na wybrzeżu, popularnym zwłaszcza wśród aktywnych, jest Hel, który oferuje wiele możliwości uprawiania sportów wodnych.

Polskie wybrzeże od lat cieszy się ogromną popularnością wśród zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Co więcej – ta popularność nie spada wraz z kończącym się sezonem. Branża stara się wyjść naprzeciw urlopowiczom decydującym się na taki wypoczynek, przykładowo oferując atrakcyjne rabaty w obiektach, tak jak uczyniliśmy to w Sun & Snow – dodaje Agnieszka Waniak.

Dla poszukujących spokoju

Ciekawym kierunkiem dla osób potrzebujących wyciszenia, mogą być mniej popularne miejscowości nadmorskie. Bliskość natury i kameralne obiekty zapewniające prywatność, przyciągają zmęczonych szybkim tempem życia turystów.

W ostatnim czasie we wszystkich dziedzinach życia zdobywa popularność nurt slow, który stoi w opozycji do codziennego biegu w pracy i w sferze prywatnej. Stąd rosnące zainteresowanie mniejszymi miejscowościami turystycznymi, jak np. Łukęcin – tłumaczy Agnieszka Waniak.

Niezależnie od oczekiwań wobec urlopu, warto zrobić szeroko zakrojone poszukiwania idealnego miejsca na spędzenie wakacji. Zapobiegnie to frustracji i pozwoli w pełni cieszyć się zasłużonym urlopem.

Artykuł powstał we współpracy Sun&Snow