Już w najbliższą sobotę, 26 marca we Wrocławiu będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie przyrodnicze. Ze skrzyżowania ulic Grabiszyńskiej i Stalowej wyruszy spacer przyrodniczy, w ramach którego będzie można obejrzeć dzikie zwierzęta występujące na terenie miasta.

Wspólny spacer kończy wystawę „Dobry wieczór we Wrocławiu” zorganizowaną przez wrocławską Galerię Sztuki Współczesnej BWA.

Uczestnicy spaceru spotkają się w rejonie schronu przy ul. Grabiszyńskiej, skąd razem z zoologiem Łukaszem Iwaniukiem wyruszą w poszukiwaniu dzikich zwierząt.

– Przed nami przyrodnicza wieczorna wycieczka – w porze gdy dzień miesza się z nocą. Nie możemy zagwarantować Państwu obecności dzikich zwierząt na trasie, bo nie mamy z nimi takiej umowy jak Hitchcock miał ze swoimi ptakami, ale może to dobrze? W każdym razie będziemy starali się zachowywać cicho i wypatrywać wrocławskiej przyrody w zapadającym zmierzchu. To pora żerowania, pora poszukiwań, pora godów… Zapraszamy do poznania mniej popularnego oblicza miasta. W kontekście nie architektury, lecz życia roślin i zwierząt – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

W spacerze może uczestniczyć każdy, nie ma potrzeby zapisów. Chętni powinni przyjść w sobotę o 17:30 na skrzyżowanie Grabiszyńskiej i Stalowej. Organizatorzy przypominają, że marcowe wieczory mogą być chłodne, dlatego trzeba się odpowiednio ubrać. Polecają też zabranie latarki, najlepiej o silniejszym świetle, niż latarki w telefonach komórkowych.

W ramach potrzeby organizator może zapewnić obecność tłumacza polsko-ukraińskiego. Osoby, które chciałby skorzystać z tej opcji proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: a.kalinowska@bwa.wroc.pl.