Jeśli jesteś otwarty/otwarta na nowe znajomości i współtworzenie wydarzenia integracyjno-kulturalnego w międzynarodowym gronie, włącz się w inicjatywę „Poznajmy się we Wrocławiu! – Let’s meet in Wrocław!”. – Chcemy wykorzystać wspólną energię i razem stworzyć coś niepowtarzalnego – mówią inicjatorzy projektu.

Wrocław jest mozaiką wielu kultur i narodów. Ta różnorodność stanowi o jego bogactwie. Ta inicjatywa pozwoli poczuć ją na poziomie lokalnym, jest bowiem realizowana poza centrum miasta, na wrocławskich osiedlach. Celem realizatorek projektu z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich jest połączenie rdzennych wrocławian i migrantów oraz organizacji zajmujących się dialogiem międzykulturowym we wspólnym działaniu. Efektem będzie dwudniowe wydarzenie o charakterze integracyjno-kulturalnym. W programie znajdą się m.in. warsztaty, pokazy filmowe i prelekcje. 

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Wrocławia (w tym przedstawicieli mniejszości etnicznych i narodowych), w szczególności do osób zamieszkujących dawną dzielnicę Psie Pole. Zapraszamy też przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, rad osiedli oraz innych grup pracujących na rzecz integracji społeczności lokalnych.

Jak można włączyć się w tę inicjatywę?

Niebawem pierwsza okazja do poznania się na żywo. Odbędą się wtedy spotkania o projekcie połączone z warsztatem pt. „Migracje – fakty i mity”:

  • 13.10 w Centrum Aktywności Lokalnej „Rewir Twórczy” (ul. Swojczycka 118)
  • 15.10 w Starej Piekarni na Psim Polu (B. Krzywoustego 310a)
  • 20.10 w Wielopokoleniowym Centrum Aktywności na Karłowicach (al. J. Kasprowicza 46)

Na spotkania obowiązują zapisy przez formularz.

Podczas warsztatów porozmawiamy o współczesnych migrantach i migrantkach, a także zaczniemy układać program międzykulturowego weekendu integracyjnego, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2020 w Centrum Kultury Agora – zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie: www.feps.pl/poznajmysie

Projekt „Poznajmy się we Wrocławiu! – TOŻSAMOŚĆ KULTUROWA I DIALOG WARTOŚCIĄ LOKALNEJ WSPÓLNOTY WROCŁAWIAN” jest realizowany przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego na lata 2018-2022 i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.