Jagodno rośnie nie tylko w sensie zabudowy, ale zyskuje także w oczach wrocławian. Jedna z najszybciej rozwijających się części miasta zyskuje na atrakcyjności z miesiąca na miesiąc. Jakie są przyczyny sukcesu?

Patrząc na mapę Wrocławia, coraz więcej osób kieruje wzrok na Jagodno. Niektórzy chcą uciec od zgiełku centrum i przeprowadzić się w spokojne miejsce. Inni znajdują tam pierwsze mieszkanie, zachęceni cenami poniżej średniej. Pojawiła się również grupa osób, która chce tam zainwestować w lokal pod wynajem. Wszystkich przekonują pozytywne zmiany, które przebiegają w szybkim tempie. Dlaczego warto zamieszkać na Jagodnie?

Po pierwsze dlatego, że to miejsce, które przez dekadę zmieniło się nie do poznania. Kiedyś kojarzone było wyłącznie z podmiejskim, sielskim klimatem i wolnymi terenami pod zabudowę, dziś: z potencjałem, rozwojem i perspektywami.

Jagodno to jedna z niewielu części Wrocławia, która przechodzi przemianę tak dynamicznie. Rozwój napędzają nowe inwestycje miejskie, infrastrukturalne i deweloperskie – zauważa Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy ROBYG, która współuczestniczy w sukcesie dzielnicy.

Mówimy: Jagodno, myślimy: spokój, rekreacja, rodzinne życie, a to wszystko w niedalekiej odległości od centrum – dodaje.

Po drugie dlatego, że okolica staje się coraz bardziej kompleksowa. Nie chodzi tu jedynie o sklepy, restauracje i inne punkty handlowo-usługowe, ale przede wszystkim o instytucje publiczne, takie jak budowany żłobek i zaplanowana szkoła, o którą prosili mieszkańcy. Teraz pewne jest, że przy ul. Asfaltowej powstanie nowa placówka, z której skorzysta 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. W nowym obiekcie znajdą się sale lekcyjne, edukacyjne i obiekty sportowe. Niedaleko, bo na Brochowie, powstanie nowoczesny kompleks basenów.

fot. ROBYG

Po trzecie, miasto stworzy rozległy teren rekreacyjny o powierzchni 63 ha pomiędzy Jagodnem a Wojszycami. Zielony Klin Południa Wrocławia, bo tak oficjalnie nazywa się projekt, zaoferuje mieszkańcom bardzo dużo. Koncepcja nowego parku już jest. Mieszkańcy mieli udział w jej tworzeniu, biorąc udział w konsultacjach społecznych. Klin Wojszycki – bo i taka nazwa jest w użyciu – zostanie podzielony na kilka obszarów tematycznych, m.in. na polanę aktywnego wypoczynku i skwer aktywności międzypokoleniowej oraz na strefy: imprez, boisk i młodzieżową. Każdy obszar wypełnią różnorodne atrakcje: górka saneczkowa, scena z widownią, taras do fitness i jogi, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej i wiele, wiele innych. Miasto chce, aby Klin Wojszycki stał się miejscem aktywnego wypoczynku.

Po czwarte, dojazd na Jagodno staje się coraz sprawniejszy dzięki np. przedłużonym liniom autobusowym, remontom dróg i budowie ścieżek rowerowych. Sytuacja poprawi się jeszcze bardziej, gdy na Jagodno zacznie kursować tramwaj. Pomimo tego że nie jest to inwestycja łatwa do zrealizowania, można spodziewać się, że prędzej czy później mieszkańcy się doczekają. Przygotowania projektu są w toku. Pewna jest za to budowa stacji kolejowej Wrocław Iwiny.

Aż wreszcie dlatego, że dzięki wzmożonej działalności deweloperów wybór jest naprawdę duży. Na Jagodnie budują się mieszkania i domy. Niektórzy stawiają na zróżnicowaną zabudowę w ramach jednej inwestycji. Budynki wielorodzinne obok domów jednorodzinnych można znaleźć na osiedlu ROBYG Jagodno.

To wielki atut, który niezmiernie podoba się naszym przyszłym mieszkańcom – przyznaje Joanna Chojecka z Grupy ROBYG.

Nie mniejszą zaletą jest kompleksowość. Oprócz kameralnej zabudowy mieszkalnej, stworzymy osiedlowe przedszkole i park jako część Zielonego Klina. Mieszkania i części wspólne wyposażymy w oszczędne i inteligentne rozwiązania, takie jak system Smart House, panele słoneczne i energooszczędne oświetlenie LED – wymienia.

fot. ROBYG

Oprócz tego, powstające osiedle wyróżni się niespotykanym we Wrocławiu typem zabudowy. Chodzi o zabudowę atrialną, w której kilka dwupoziomowych domów otacza atrium, które jest prywatnym terenem zielonym. Przed domami znajdują się strefy wejściowe z miejscami parkingowymi na wyłączność. Innym rodzajem zabudowy jednorodzinnej są domy szeregowe. Z kolei w budynkach wielorodzinnych można znaleźć różnorodne mieszkania o podwyższonym standardzie.

Podsumowując: szybkie tempo zmian, zwiększająca się kompleksowość, usprawniana komunikacja, rozległe tereny rekreacyjne i bogata oferta deweloperów. Powodów, dla których warto zamieszkać na Jagodnie, jest na pewno znacznie więcej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą ROBYG