Z myślą o osobach, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów powstała mapa WroMigrant z zaznaczonymi lokalizacjami punktów informacji i aktywności, a także poradami praktycznymi. Mapa przygotowana została w pięciu wersjach językowych i jest dystrybuowana w miejscach, w których najczęściej pojawiają się migranci i migrantki.

Mapę przygotował zespół WroMigrant – punkt informacji i aktywności dla migrantów/ek, inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Mapa ma za zadanie pomóc osobom, które przyjechały do Wrocławia z innych krajów i stawiają swoje pierwsze kroki w mieście. Zaznaczono na niej adresy i telefony ważnych punktów, takich jak: urzędy, placówki opieki medycznej, siedziby lokalnych organizacji pozarządowych udzielających wsparcia informacyjnego i inne. W publikacji można znaleźć także wskazówki dotyczące legalizacji pobytu, legalizacji pracy, edukacji, bezpieczeństwa czy komunikacji miejskiej – wyliczają przedstawiciele WCRS.

Od lutego 2021 roku mapa WroMigrant jest dystrybuowana do wrocławskich instytucji publicznych, urzędów oraz centrów obsługi mieszkańca, placówek konsularnych oraz organizacji pozarządowych pracujących ze społecznościami migranckimi. W najbliższych tygodniach będzie ją można znaleźć także na uczelniach, w centrach aktywności lokalnej i w wybranych szkołach. 

Mapa jest dostępna w języku: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim i białoruskim, zarówno w wersji papierowej drukowana na papierze ekologicznym, jak i online na stronie Wielokultury Wrocław w dziale Biblioteka. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem lub dystrybucją mapy mogą skontaktować się z zespołem WroMigrant przez e-mail: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl.