Wrocławianie, podobnie jak Polacy z innych części kraju wzorowo spisują się pomagając uchodźcom z Ukrainy. Co ważne pamiętamy nie tylko o ludziach, ale też o zwierzętach, które cierpią w ogarniętym wojną kraju. W samym Wrocławiu działa kilka organizacji zajmujących się niesieniem pomocy naszym mniejszym braciom. Podpowiadamy, jak można pomóc zwierzętom z Ukrainy.

EKOSTRAŻ – zbiórka, konwoje humanitarne i zwierzęta do adopcji

Jedną z organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt z Ukrainy jest EKOSTRAŻ. Organizacja nie tylko prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, ale też wysyła konwoje humanitarne na Ukrainę. Tylko w czwartek w na wchód pojechały dwa busy wypełnione karmami, lekami, środkami higienicznymi, klatkami. W drodze powrotnej wolontariusze zabierają z ogarniętego wojną kraju nie tylko psy i koty, ale też i dzikie zwierzęta. Do tej pory udało się uratować m.in. jeże i lisy spod Lwowa.

Wrocławianie, którzy chcą wesprzeć zbiórkę EKOSTRAŻY mogą przez cała dobę przynosić niezbędne rzeczy na ul. Miłoszycką 67. Zbierane są tam przede wszystkim: transportery, klatki kenelowe, dobrej jakości karma dla psów i kotów oraz podkłady higieniczne. Pomagać można też przelewając pieniądze na konto fundacji: 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001 z dopiskiem „pomoc dla Ukrainy”.

EKOSTRAŻ szuka też nowych domów dla psów i kotów z Ukrainy.

Schronisko TOZ Wrocław – całodobowa zbiórka

Całodobowa zbiórka prowadzona jest też na terenie wrocławskiego schroniska dla zwierząt przy ul. Ślazowej 2.

Wolontariusze przyjmują tu: każdą karmę dla psów i kotów, zarówno suchą, jak i mokrą; obroże i smycze (mogą być używane); klatki kennelow ; transportery – dla psów i kotów; miski dla zwierzaków, a także termosy, jednorazowe opakowania na jedzenie, bandaże/opatrunki/leki dla dzieci i dorosłych przeciwgorączkowe/przeciwbólowe oryginalnie zapakowane.

ZKWP – zbiórka pomocy dla psów i kotów z Ukrainy

W ten weekend zbiórkę pomocy dla zwierząt z Ukrainy prowadzić będzie też Związek Kynologiczny w Polsce. Dary można przynosić do ośrodka szkolenia psów przy ul. Na Niskich Łąkach 7:

  • w sobotę 05.03.2022 w godzinach 9:00 -17.00
  • w niedzielę 06.03.2022 w godzinach 9:00 – 17:00

Wolontariusze wyliczają, że najpotrzebniejsze są: sucha karma, konserwy, klatki kenelowe, smycze, koce,legowiska, miski oraz podkłady higieniczne i inne środki.

Centaurus – poszukiwani chętni do pomocy na granicy

Swoje konwoje po zwierzęta wysyła też wrocławska fundacja Centaurus. Wolontariuszom i pracownikom fundacji udało się już sprowadzić do Polski pierwsze psy i koty. Kolejny konwój po zwierzęta czekające na pomoc w Medyce ma ruszyć w sobotę. Osoby, które chcą zaangażować się w akcję i pojechać swoim samochodem na granicę, mogą liczyć na pomoc w załatwieniu formalności, a nawet zwrot kosztów paliwa.

Fundacja prowadzi też w godz. 11-18 zbiórkę darów dla ludzi i zwierząt na parkingu przy ul. Wałbrzyskiej 6-8.