Nowa sala w urzędzie wojewódzkim ma ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni, 22 stanowiska obsługi klienta i 4 nowoczesne dyspensery do poboru biletów z systemu kolejkowego. Dzięki niej ma poprawić się standard obsługi.

Nowa sala obsługi już od najbliższego poniedziałku będzie do dyspozycji klientów urzędu. Jak podkreśla wojewoda Paweł Hreniak, ta inwestycja to jeden z największych projektów realizowanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu.

– Zależy mi na tym żeby klienci, którzy przychodzą do urzędu byli obsługiwani na jak najwyższym poziomie, zarówno obywatele polscy starający się o paszport, jak i cudzoziemcy, którzy starają się o legalizację pobytu i pracy. Naszym celem była poprawa obsługi klientów, ale też zapewnienie im jak najlepszych warunków w oczekiwaniu na złożenie dokumentów czy na spotkanie z inspektorami – mówi Paweł Hreniak.

fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Sala obsługi na dziedzińcu

Dziedziniec wewnętrzny urzędu został zadaszony specjalną stalową konstrukcją, ważącą, wraz z elementami szklanymi, około 60 ton.

– Dodatkowo rozprowadzono instalację grzewczą, wentylacyjną i klimatyzacyjną, rozłożono także punkty świetlne. Ułożona została nowa granitowa posadzka – wyliczają przedstawiciele DUW.

Nowoczesna sala obsługi o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych ma zapewnić poprawę standardu obsługi klientów urzędu.

– Klimatyzowana sala została przystosowana do jednoczesnej obsługi 22 klientów (6 okienek paszportowych plus informacja oraz 15 okienek dla cudzoziemców, w tym okienko informacyjne) i oferuje miejsca siedzące dla co najmniej 30 osób oczekujących m.in. na złożenie wniosków czy odebranie decyzji – wyliczają w urzędzie wojewódzkim.

Dodają, że ważnym aspektem inwestycji jest także zniesienie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi.

– Zaprojektowane boksy obsługowe umożliwiają zachowanie odpowiedniej dyskrecji w kontaktach z pracownikami urzędu w zakresie danych osobowych – tłumaczą.

Na dotychczasowej sali obsługi klienta nadal będą wydawane paszporty, możliwy także będzie odbiór dokumentów w sprawach cudzoziemców (karty pobytu, zezwolenia na pracę, zaproszenia, karty pobytu UE). W sezonie wysokim, w sali B, będą także przyjmowane wnioski paszportowe.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 10 mln 305 tysięcy złotych. Projekt był współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.