Jeśli masz wolne środowe popołudnie tuż po Dniu Zakochanych, interesują Cię sprawy miasta, miałbyś ochotę podzielić się swoimi pomysłami oraz posłuchać opinii innych miłośników Wrocławia – zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „Wrocław – miasto, które się liczy”.

Debata Wroclife Wrocław centrum miasta

Dołącz do wydarzenia

Jeśli jednak Twoje popołudnie nie jest wolne – może zastanowisz się nad zmianą planów? 15 lutego, wspólnie z Fundacją Młoda Rzeczpospolita, Towarzystwem Upiększania Miasta Wrocławia, Stowarzyszeniem Libertariańskim oraz telewizją Samorząd24, o godzinie 17.00 rozpoczynamy pierwsze spotkanie z cyklu debat, podczas których dyskutować będziemy o tym, czym żyje i z czym mierzy się nasze miasto.

Debaty będą przestrzenią otwartych rozmów, wymiany myśli i koncepcji rozwoju Wrocławia. Wierzymy, że różnorodność spojrzeń naszych gości oraz przybyła publiczność sprawią, że spotkania będą owocne we wnioski, także w nowe rozwiązania, pomysły i inicjatywy związane z organizacją życia społecznego i kulturalnego we Wrocławiu.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy zarówno ekspertów zajmujących się analizami miejskich zjawisk i struktur, działaczy zaangażowanych aktywnie w życie Wrocławia, jak również postaci przez lata związanych z tym miastem. Nasi goście to praktycy i teoretycy, przedstawiciele instytucji publicznych i lokalnego biznesu, samorządowcy i aktywiści, ludzie kultury, nauki, polityki i idei, ale na spotkania zapraszamy wszystkich, dla których Wrocław jest wyjątkowy i ważny. Dla których jest miastem, które się liczy.

Tematy debat odnoszą się bezpośrednio do różnych wymiarów życia w naszym mieście. Pierwszym jest dyskusja wokół centrum miasta – przestrzeni, w której przecina się najwięcej ścieżek, splata najwięcej różnych interesów, konkuruje ze sobą najwięcej różnych potrzeb. Przestrzeni, której stawia się największe wymagania i do której prawo wydają się mieć wszyscy.

Czyje lub dla kogo jest centrum miasta? Jakie problemy zagospodarowania przestrzennego wciąż czekają na rozwiązanie? Czy Wrocław ma lub może mieć wiele centrów i jak mogą one funkcjonować? Z jakimi utrudnieniami komunikacyjnymi moglibyśmy poradzić sobie szybko i łatwo, a które wydają się być nie do pokonania? Te i inne pytania z pewnością pojawią się w dyskusji podczas spotkania „Centrum miasta dla mieszkańców czy turystów, pieszych czy zmotoryzowanych?”. Swój punkt widzenia przedstawią zaproszeni goście: Janusz Domin – właściciel mieszczącej się w Rynku kawiarni Literatka, Aleksandra Zienkiewicz – aktywistka miejska, członkini TUMW i liderka zwycięskiego projektu WBO 2016 „Drzewa dla Wrocławia”, Patryk Wild – były wiceprezes MPK Wrocław, obecnie Radny Sejmiku Dolnośląskiego, Stanisław Szelc – członek kabaretu Elita, felietonista Wroclife i stały mieszkaniec okolic Rynku, oraz Roman Rutkowski – wrocławski architekt, autor projektu rewitalizacji Placu Nowy Targ. Znajdzie się też czas na pytania i szerszą dyskusję, a na wszystkich przybyłych czekać będzie gorąca kawa i herbata oraz skromny poczęstunek w przepięknym wnętrzu Sali Konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Dołącz do debaty „Centrum miasta dla mieszkańców czy turystów, pieszych czy zmotoryzowanych?” 15.02.2017

debata1_plakat