Dotychczas w ciągu 12 lat ponad 1000 dolnośląskich firm i samorządów jako uczestników i 87 laureatów, a w kapitule konkursu eksperci – rektorzy uczelni wyższych, wybitni ekonomiści, przedstawiciele biznesu oraz władz samorządowych. ,,Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem gospodarczym, jakie można otrzymać w naszym województwie. Obecna XIII edycja była tematem konferencji prasowej, która odbyła się 31 sierpnia w Centrum Biznesowo-Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej. Patronat medialny nad konkursem objęła redakcja Wroclife.

,,Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza"

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 października w Narodowym Forum Muzyki. Na Wielkiej Gali Biznesu jak co roku pojawi się blisko 1000 gości ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury. Każde dolnośląskie przedsiębiorstwo i każdy dolnośląski samorząd ma szansę znaleźć się w tym znakomitym gronie i czekać ze zniecierpliwieniem, czy to właśnie im przypadnie najcenniejsza gospodarcza statuetka w regionie. Zgłoszenie do udziału w konkursie można przesyłać do 16 września.

Gospodarcza atrakcyjność województwa

Konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” promuje i podsumowuje najważniejsze dokonania i najciekawsze rozwiązania minionego roku. W naszym województwie działa około 300 tysięcy podmiotów gospodarczych.

– Konkurs umożliwia włączenie w życie gospodarcze naszego regionu wszystkich podmiotów, które prowadzą działalność biznesową oraz decydują o obliczu naszej gospodarki. To piękna idea, dzięki której możliwa jest wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i zacieśnienie współpracy – podkreślił na konferencji Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zauważył też, że kolejne edycje konkursu pozwalają kreować atrakcyjny obraz naszego regionu, który zachęca przedsiębiorców do inwestycji i buduje potencjał ekonomiczny województwa. Udział w tworzeniu przyjaznego klimatu wokół przedsiębiorców mają również samorządy, które tradycyjnie również zostaną wyróżnione nagrodami.

,,Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza"

Niezmienny prestiż, nowe kategorie

W każdym roku do laureatów trafia nie więcej niż 8 statuetek, a nagroda zachowuje swój eksluzywny charakter. Z drugiej strony na przestrzeni lat konkurs, podobnie jak dolnośląska gospodarka, zmienia swoje oblicze. Jego celem staje się promocja innowacyjnych, zdygitalizowanych i nowoczesnych przedsiębiorstw i samorządów.

Z tego względu firma doradcza PwC, która od trzech lat jest Partnerem Merytorycznym Konkursu, w 2016 roku postanowiła wyróżnić przedsiębiorców w dwóch nowych kategoriach. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego jest skierowana do firm i instytucji, które wykorzystują w swoich działaniach innowacyjne narzędzia i stawiają na cyfrowy rozwój. Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska trafi do tych podmiotów, które swoimi działaniami przyczyniają się do promocji Dolnego Śląska poza granicami regionu i kraju.

Korzyści z udziału w konkursie

Wysoka ranga konkursu sprawia, że dla przedsiębiorstw i samorządów samo uczestnictwo stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć. Wielka Gala Biznesu przyciąga również uwagę mediów ogólnopolskich i regionalnych, co przekłada się na rozpoznawalność konkursu i firm biorących w nim udział.

Jak wskazuje Marcin Sawicki, Dyrektor PwC, laureatami konkursu mogą być przedsiębiorstwa i samorządy, które mają przemyślaną strategię rozwoju i mogą w ten sposób stać się inspiracją dla innych. Z drugiej strony rozstrzygnięcia kapituły konkursu są swego rodzaju wskazówka dla przedsiębiorców, pokazując, co trzeba robić, aby stać się liderem rynku.

,,Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” dostrzega nie tylko konkurencyjność firm, ale także docenia ich zaangażowanie społeczne i regionalny patriotyzm – podkreśla Krzysztof Skóra, Prezes Zarządu KGHM i Przewodniczący Rady Związku Pracodawców Polska Miedź.

XIII edycję konkursu wspólnie organizują: Zachodnia Izba Gospodarcza, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawców RP, Partnerem Merytorycznym jest firma PwC, natomiast Mecenasem Konkursu – mBank S.A.

,,Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – jak wziąć udział?

Konkurs jest otwarty dla wszystkich firm z Dolnego Śląska, począwszy od mikro- i małych przedsiębiorstw aż po korporacje, oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Przedstawiciele przedsiębiorstw i samorządów zgłoszenia mogą przesyłać do 16 września 2016 roku. Ankietę zgłoszeniową mogą wypełnić w wersji elektronicznej albo też w formie papierowej i wówczas przesłać na adres Organizatora: Zachodnia Izba Gospodarcza, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43, 50-059 Wrocław z dopiskiem: Konkurs Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza.

Więcej informacji o XIII edycji Konkursu można znaleźć na stronach: www.gryfy.pl oraz www.zig.pl.