W lutym 2021 roku wrocławskie MPK pożegnało drewniane tablice liniowe. Dziś mieszkańcy mogą zdobyć taką oryginalną pamiątkę w prosty i pożyteczny sposób – pomagając bezdomnym i chorym zwierzętom.

Gdy parę miesięcy temu informowaliśmy o likwidacji drewnianych tablic kierunkowych, wielu mieszkańców Wrocławia wyrażało chęć ich przyjęcia. Teraz miejski przewoźnik chce przekazać te wyjątkowe pamiątki i w ten sposób zachęcić do wspomagania dwóch instytucji: stowarzyszenia EKOSTRAŻ, które zajmuje się pomocą zaniedbanym i chorym zwierzętom oraz wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej.

Jeśli chcecie otrzymać taką tablicę wystarczy przygotować paczkę z darami potrzebnymi którejś z tych organizacji i tuż przed jej przekazaniem – zrobić sobie z nią zdjęcie. Fotografię trzeba potem opublikować na profilu społecznościowym przewoźnika i zgłosić się po odbiór tablicy do jego siedziby.

– Wiem, że jest wiele osób, którym zależy na pamiątkach związanych z tramwajami i autobusami MPK. Bardzo chętnie wręczymy je osobom, które wcześniej wezmą udział w konkursie i pomogą naszym braciom mniejszym – mówi prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. – Być może komuś domu zawadza kilka dodatkowych koców, które ułatwią pracę wolontariuszom.

Czego potrzeba? EKOSTRAŻ chętnie przyjmie:

  • podkłady higieniczne,
  • papierowe ręczniki,
  • worki na śmieci,
  • jednorazowe rękawiczki,
  • gazety (nie tzw. kolorowe tygodniki, ale pisma wydawane na tzw. gazetowym papierze).

To rzeczy, które wolontariuszom są niezbędne do opieki nad starymi, schorowanymi zwierzakami, które do nich trafiają.

Wrocławskie schronisko potrzebuje natomiast:

  • koców
  • cienkich kołder – takich bez puchu, które nadawałyby się do wyściełania legowisk dla psów i kotów.

Paczki z darami należy zanosić prosto do siedzib tych instytucji. Odpowiednio do Ekostraży przy ul. Miłoszyckiej 67 lub Schroniska przy ul. Ślazowej 2. Dary można również przesłać pocztą. Przedstawiciele Ekostraży mogą również osobiście odebrać paczkę, jeśli będzie to większa liczba przedmiotów.

Ekostraż i Jogi szukający domu

Pomagając Ekostraży nie zapomnijmy o podopiecznych stowarzyszenia, którzy ciągle czekają na nowy, kochający dom.

Jogi szuka domu. Jest pięknym, młodym, 3-letnim psem, ale zupełnie „surowym”. Co to znaczy wyjaśnia Bożena Wira z Ekostraży:
– Trzeba go nauczyć prawie wszystkiego, bo nie zna się na savoir-vivre. Jego dotychczasowe życie polegało na przetrwaniu na wsi, po śmierci właściciela, kiedy został sam. Jest bardzo pojętnym psim uczniem. Umie już chodzić po schodach, spać na swoim posłaniu, gdy zostaje sam w domu nie niszczy nic, nawet kapci.Trzyma czystość. Jogi jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i starszych dzieci. Kocha wszystkich. Niestety nie toleruje jeszcze innych psów, co jest pewnie pozostałością po walce o jedzenie. Ten piesek to nieoszlifowany diament, który potrzebuje trochę czasu i pracy. Będzie oddanym przyjacielem.

Pies obecnie przebywa w domu tymczasowym we Wrocławiu, gdzie uczy się dobrych manier i życia w mieście. Jest zdrowym wesołym psem, zaszczepionym i po kastracji.

Kontakt w sprawie adopcji pod numerem telefonu: 508313010