Startują nowe loty czarterowe z Wrocławia – do Omanu i Dubaju. Biura podróży proponują coraz więcej kierunków egzotycznych dla pasażerów ze stolicy Dolnego Śląska – w tym sezonie zimowym do wyboru jest łącznie siedem połączeń, w tym trzy nowości.

W środę 19 grudnia pierwsi turyści polecieli z Wrocławia do Omanu, a już w najbliższą niedzielę 23 grudnia ruszy kolejne nowe czarterowe połączenie – do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tego samego dnia wystartuje również połączenie na Zanzibar, wprowadzone przez biuro podróży Itaka do oferty wrocławskiego lotniska w ubiegłym roku.

– Zanzibar cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego w tym sezonie tour operatorzy, nie tylko Itaka, ale i TUI, zaproponowali nowe kierunki egzotyczne, których atutami są m.in. doskonała pogoda do plażowania i morskich kąpieli, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a także możliwość zagłębienia się w świat orientu – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Trzecią nowością jest Antalya w Turcji. To kierunek bardzo dobrze znany, ale po raz pierwszy dostępny również w sezonie zimowym. Ofertę biur podróży uzupełniają kierunki całoroczne: Hurghada i Marsa Alam w Egipcie oraz Fuerteventura, druga co do wielkości w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

– Wybór kierunków i terminów wylotu jest bardzo bogaty, dzięki czemu można wygodnie zaplanować wyjazd. Cieszymy się, że oferta biur podróży jest coraz bardziej zróżnicowana. Odpowiada to oczekiwaniom podróżnych, co widać po tym, jak znacząco wzrosła w tym roku liczba pasażerów korzystających z czarterów – dodaje Michał Kozak.

fot. Shutterstock

Sezon zimowy 2018/2019 – loty czarterowe z Wrocławia

  • Oman – od 19 grudnia, wyloty w środy
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie – od 23 grudnia, wyloty w niedziele
  • Antalya – wyloty w soboty
  • Zanzibar – wyloty w niedziele
  • Hurghada – wyloty w czwartki
  • Marsa Alam – wyloty w soboty
  • Fuerteventura – wyloty w poniedziałki