Podróże za ocean nigdy nie były tak łatwe. Z Wrocławia mamy do dyspozycji bezpośrednie loty do największych europejskich portów przesiadkowych, jak Amsterdam, Paryż, Frankfurt i Warszawa. Dzięki temu do Nowego Jorku lub Chicago dolecimy w około 12, do Miami w 14, a do Los Angeles w 15 godzin.

Od 11 listopada, wybierając się do Stanów Zjednoczonych, nie potrzebujemy już wizy, co zachęca do odwiedzenia tego kraju. Podróż z Wrocławia ułatwia również fakt, że do dyspozycji mamy bezpośrednie połączenia do ośmiu dużych portów przesiadkowych, skąd można polecieć do kilkudziesięciu miast w USA. W tym do najważniejszych metropolii, jak Nowy Jork, Los Angeles, Houston, Chicago, Boston, Miami czy San Francisco.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru kilku globalnych przewoźników i bardzo dużą liczbę połączeń za ocean, tylko z jedną przesiadką i krótkim czasem transferu. Dzięki temu podróż można zaplanować łatwo i w dogodnych dla siebie terminach. Mówiąc obrazowo, Wrocław nigdy jeszcze nie był tak blisko Stanów Zjednoczonych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.  

Gdzie się przesiąść?

Możemy przesiąść się np. w Amsterdamie, skąd operują holenderskie linie KLM, albo w Paryżu (lotnisko Charles’a de Gaulle’a), który jest portem bazowym Air France. Dodajmy, że te linie działają w aliansie, łącząc swoje oferty (można więc w jedną stronę polecieć przez Amsterdam, a wrócić przez Paryż). Np. przez Amsterdam polecimy, oprócz największych metropolii, również do Las Vegas, Minneapolis/St. Paul czy Salt Lake City.

Do największych hubów na świecie należą również Frankfurt i Monachium, porty bazowe Lufthansy, która również ma bardzo rozwiniętą sieć połączeń do USA. Np. przez Frankfurt polecimy m.in. do Filadelfii, Seattle, Phoenix czy do Nowego Orleanu. Przesiąść się na samolot na trasie transatlantyckiej możemy też w Kopenhadze (SAS), Zurychu (SWISS), Düsseldorfie (Lufthansa) i oczywiście w Warszawie (PLL LOT oferuje bezpośrednie połączenia do Miami, Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles i San Francisco). 

Od 30 marca do listy dostępnych z Wrocławia portów przesiadkowych dojdzie jeszcze Oslo-Gardermoen – nowe połączenie do najważniejszego międzynarodowego portu stolicy Norwegii otwierają linie Norwegian. To flagowe norweskie linie lotnicze, sytuujące się w dziesiątce największych w Europie (pod względem liczby przewiezionych pasażerów). Przez Oslo możemy polecieć do 13 amerykańskich miast.

fot. Port Lotniczy Wrocław

Przykładowe połączenia z Wrocławia do USA

  • Nowy Jork przez Amsterdam: 11 godz. 20 min (transfer 1 godz. 10 min)
  • Nowy Jork przez Frankfurt: 12 godz. 15 min (transfer 1 godz. 50 min)
  • Nowy Jork przez Paryż: 12 godz. 20 min (transfer 1 godz. 25 min)
  • Los Angeles przez Monachium: 14 godz. 35 min (transfer 1 godz. 55 min)
  • Chicago przez Kopenhagę: 12 godz. 15 min (transfer 1 godz. 30 min)
  • San Francisco przez Zurych: 15 godz. 25 min (transfer 1 godz. 45 min)
  • San Francisco przez Paryż: 14 godz. 40 min (transfer 1 godz. 15 min)
  • San Francisco przez Oslo: 14 godz. 35 min (transfer 2 godz. 25 min)
  • Atlanta przez Amsterdam: 12 godz. 15 min (transfer 50 min)
  • Houston przez Frankfurt: 13 godz. 35 min (transfer 1 godz. 15 min)

fot. główne: AdobeStock