Dwanaście lat temu bracia Paweł i Wojciech Gurgulowie założyli małą firmę informatyczną. Dziś PGS Software zatrudnia ponad 600 osób i ma cztery biura we Wrocławiu, Rzeszowie, Gdańsku i Londynie. Jaką drogę przebył Paweł Gurgul od studenta informatyki do dyrektora zarządzającego i współtwórcy sukcesów spółki notowanej na giełdzie? W czwartej 9 listopada o godz. 20.00 opowie o tym podczas kolejnego spotkania Akademii Intelektu.

Akademia Intelektu

Fot.facebook.com/pgs.software

Formalnie Wojciech Gurgul jest prezesem, a Paweł Gurgul – dyrektorem zarządzającym. Zapewniają jednak, że kluczowe decyzje w PGS Software podejmują razem. To firma z branży informatycznej, która tworzy profesjonalne oprogramowania dla firm. Bracia Gurgulowie pochodzą z Grabiszynka, ale ich firma dawno przekroczyła granice Wrocławia i zrealizowała prawie 2000 projektów dla firm z całego świata.

– Mam intencję nie wykładać, nie pouczać, nie dawać dobrych i jedynie słusznych rad, tylko opowiedzieć swoją historię – zaprasza Paweł Gurgul.

To historia od studenta informatyki do odnoszącego sukcesy biznesmena, ale również od kandydata na starego kawalera do szczęśliwego dziadka. Biznes nie będzie jedynym tematem spotkania. Razem z naszym gościem porozmawiamy także o życiu i pasjach oraz spróbujemy się zastanowić nad tytułowym pytaniem wydarzenia „Po co to wszystko?”.

Najbliższe spotkania Akademii Intelektu

16 listopada poruszymy temat zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji w ramach cyklu spotkań ,,Co się dzieje w świecie?”. Przyjrzymy się sylwetce przeciwnika Putina – Aleksieja Nawalnego. Gościem będzie Anastasia Sergeeva, politolog, członek stowarzyszenia „Za Wolną Rosję”. Dowiemy się więcej o sztabie Aleksieja Nawalnego oraz o tym, w jaki sposób Kreml utrudnia jego kampanię wyborczą.

23 listopada spotkają się przedstawiciele islamu i judaizmu – Imam Ali Abi Issa oraz Aleksander Gleichgewicht – przewodniczący gminy żydowskiej we Wrocławiu. Wspólnie zmierzą się z tematem wartości, jakie mogą łączyć tak pozornie odległe światy tych dwóch religii monoteistycznych.

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o Akademii Intelektu…

Akademia Intelektu to projekt tworzony przez grupę studentów ciekawych świata, pragnących poszerzać swoje horyzonty. Na spotkania zapraszamy nie tylko studentów, ale wszystkie osoby, które chcą poznać i posłuchać ciekawych i inspirujących ludzi. Wstęp jest darmowy. Wystarczy przyjść w czwartek o godz. 20.00 do CODA „Maciejówka” położonej przy ogrodzie Ossolineum na ulicy Szewskiej.

To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z inspirującymi ludźmi na ważne, aktualne i ciekawe tematy. Akademia Intelektu zaprasza na spotkania ludzi ze świata nauki, polityki, muzyki, sportu. Gośćmi Akademii Intelektu byli m.in. kajakarz Aleksander Doba, specjalista social media Paweł Tkaczyk, znany piwowar i bloger Tomasz Kopyra, prof. Jan Miodek czy muzyk Robert Litza Friedrich. 

Z drugiej strony Akademia tworzy przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności związane z organizacją, promowaniem i relacjonowaniem spotkań, działając w Drużynie Akademii Intelektu. Takie doświadczenie procentuje później w karierze zawodowej. Akademia to nie tylko rozwój intelektualny, ale także okazja na poznawanie ludzi z rożnych środowisk, dlatego na spotkania zapraszamy reprezentantów wielu dziedzin.

Śledźcie Wroclife, stronę Akademii Intelektu i nasz profil na Facebooku!