Tęskniliście za muzyką na żywo? Już dziś można kupić bilety na spektakl muzyczny Patrycji Obary – prawdopodobnie pierwszy tego typu spektakl we Wrocławiu po zniesieniu obostrzeń.

Odwołane spektakle, trasy koncertowe, festiwale w 2020 i 2021 roku postawiły branżę kulturalną do góry nogami i choć wielu artystów odnalazło pracę w innych zawodach, część z nich ukryła się w swoich pracowniach i zaczęła tworzyć. Jednym z owoców wytężonej pracy we wrocławskim studiu nagraniowym Uniq Studio jest najnowsza płyta Patrycji Obary – „Syrena” z utworami ze spektaklu „Syrena – monomusical”.

Uniq Studio – pierwszy spektakl muzyczny po lockdownie

Złaknionych muzyki na żywo zapraszamy dziś na prawdopodobnie pierwszy spektakl muzyczny po otwarciu scen we Wrocławiu. 28/29 maja 2021, tuż po północy w studiu nagraniowym Uniq Studio przy ul. Krakowskiej 100, odbędzie się spektakl muzyczny promujący najnowszy krążek Patrycji Obary zatytułowany „Syrena”.

W 2020 roku ktoś postanowił uczynić Kobietę niewidzialną. Wymazać ją. Skasować. A ona bezczelnie stała się jeszcze bardziej widoczna. W 2020 roku odwołano przyszłość. Ale ten projekt odważnie w nią spogląda i widzi ją we wściekłym różu.

„Syrena” to projekt opowiadający o Kobiecie. O wykluczeniu i niewidzialności. O macierzyństwie i samostanowieniu. O pożądaniu i sprzeciwie. To międzygatunkowa podróż muzyczna, zawierająca w sobie elementy rocka, jazzu, piosenki aktorskiej i folku, na pierwszym miejscu niezmiennie stawiając tekst.

Spektaklom projektu „Syrena” towarzyszy magiczna, rysowana na żywo oprawa, tworzona ręką Sebastiana Siepietowskiego dzięki wykorzystaniu technologii Cloud Theater.

Zespół wystąpi w składzie:

Patrycja Obara – wokal, reżyseria
Emil Smardzewski – akordeon, klawisze
Piotr Adamiak – gitara
Dominik Gawroński – trąbka
Piotr Sypień – bas
Marceli Foltan – perkusja
Batłomiej Pająk – perkusjonalia
Filip Turkowski – wiolonczela
Sebastian Siepietowski – rysunek na żywo
Teo Dumski – technologie, streaming

Spektakl oraz premiera płyty odbędzie się 28.05.2021 o 23:59 w Uniq Studio oraz w najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie: http://bit.ly/PO_Syrena

Ze względu na obostrzenia sanitarne ilość mieść ograniczona.

fot. Edgar de Poray

„Syrena” Patrycji Obary

Patrycja Obara to nie tylko uzdolniona wokalista oraz kompozytorka. Patrycja pisze dla nas cykl o twórczości, dlatego tym przyjemniej jest nam zachęcić do kupna jej najnowszej płyty.

Nim weszła na ścieżkę muzyczną, przedarła się przez wiele kierunków uniwersyteckich. Rzucając wyzwanie edukacji, stworzyła swoją autorską szkołę muzyczną. Będąc piętnastolatką napisała, że pierwszą dobrą decyzję podjęła w brzuchu matki: postanowiła zostać Kobietą. Potem własnemu feminizmowi nadała osobowość, która podoba się nawet mężczyznom. Mówią o niej, że w życiu wybiera swoje jedno wielkie marzenie, a potem je spełnia. Po czym bierze się za następne. Skutecznie i nieprzerwanie skupia wokół siebie ludzi, którzy chcą kroczyć obok niej i tworzyć razem z nią. Pisze teksty, których nieprzebrane bogactwo emocjonalnego przekazu rzuca na kolana najbardziej wymagających literatów i wielbicieli słowa. Anglistka, managerka, szefowa, kompozytorka, maestra i samo zdrowie. Jest twórczynią projektu SHE-la, współtworzy Cloud Theater.

Najnowszy projekt zatytułowany „Syrena” to zbiór utworów do tekstów Patrycji Obary oraz Bolesława Leśmiana. Jest to na wskroś kobieca płyta, wieńcząca spektakl „Syrena – monomusical” w reżyserii tej autorki tekstów oraz kompozytorki.

„Syrena”

Teksty: Patrycja Obara, Bolesław Leśmian
Muzyka: Patrycja Obara, Emil Smardzewski, Piotr Sypień, Marek Dziedzic, Piotr Adamiak, Małgorzata Obara
Aranżacje i wykonanie – zespół w składzie: Patrycja Obara, Emil Smardzewski, Piotr Adamiak, Piotr Sypień, Dominik Gawroński, Marceli Foltan, Bart Czajewicz, Filip Turkowski
Realizacja dźwięku: Mateusz Kluza, Marek Dziedzic (Uniq Studio)
Produkcja muzyczna: Marek Dziedzic, Patrycja Obara
Zdjęcia: Edgar de Poray
Rysunek: Sebastian Siepietowski
Obraz: Aleksandra Kulczycka

foto główne: Edgar de Poray