Poznali się w 1942 roku, a w kolejnym wzięli ślub. Ona słynna aktorka z dwoma Oscarami na koncie. On – reżyser z najwyższej półki. Giulietta Masina i Federico Fellini byli małżeństwem przez 50 lat. Aktorka zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. ,,La Stradzie” i ,,Niebieskim ptaku”. 26 marca w CK Zamek miłosne perypetie pary przestawi spektakl Teatr w Walizce w reżyserii Marka Koterskiego.

Małgorzata Bogdańska Nie lubię pana, Panie Fellini

,,Nie lubię pana, Panie Fellini”…

Burzliwy i pełen emocji związek dwojga artystów zainspirował Marka Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu. Widzowie we Wrocławiu zobaczą spektakl, w którym reżyser powierzył rolę Masiny aktorce i…swojej żonie Małgorzacie Bogdańskiej.

Marka Koterskiego – reżysera, scenarzysty i dramatopisarza – nie trzeba bliżej przedstawiać. Polacy znają go przede wszystkim jako twórce postaci Adasia Miauczyńskiego w ,,,Nic śmiesznego”, ,,Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy przede wszystkim ,,Dniu Świra”. Aktorka Małgorzata Bogdańska w filmie debiutowała w wieku 16 lat. Od lat jest także związana z Teatrem Ochota w Warszawie, a w filmie ,,Wszyscy jesteśmy Chrystusami’” wcieliła się w rolę Beaty Miauczyńskiej.

Monodram ,Nie lubię pana, Panie Fellini” to kolejna sztuka Teatru w Walizce, który wspólnie założyli w Warszawie. Małgorzacie Bogdańskiej oraz Markowi Koterskiemu zależało, aby ich teatr był szeroko dostępny dla publiczności oraz… żeby mógł się zmieścić do walizki. Ta z najnowszego spektaklu wydaje się całkiem pojemna: zobaczymy takie rekwizyty jak m.in. kapelusz Federica Felliniego, buty do stepowania czy bębenek Gelsominy.

Na podróż w czasie przez wspólne życie i kolejne plany filmowe włoskiej pary organizatorzy zapraszają 26 marca (niedziela) na godz. 18.00 do Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański). Sztuka wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

bilety: 24 zł (przedsprzedaż – do 24 marca) i 28 zł
dla posiadaczy UrbanCard Premium – 20% zniżka

…a przy okazji zobaczcie plakaty filmowe

Wiktor Sadowski – Hommage a Fellini

Dzieła Felliniego będzie można zobaczyć nie tylko na teatralnych deskach, ale również afiszach. 16 plakatów przedstawia takie obrazy jak: ,,Osiem i pół”, ,,Casanova”, ,,A statek płynie”, ,,Rzym” ,,Ginger i Fred” oraz portret reżysera. Wszystkie 16 pokazywanych prac stworzyli polscy mistrzowie szkoły plakatów – Waldemar Świerzy, Jan Młodożeniec, Jan Lenica, Andrzej Krajewski czy Eryk Lipiński.

Darmową wystawę można zwiedzać do 31 marca w Galerii na 1 piętrze w godzinach otwarcia CK Zamek. Kolekcja pochodzi ze zbiorów Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu.